Bezpečnostná kamera do auta

Pri spomínaní, čo sa vlastne prihodilo, si môžete pamätať len fragmenty toho, čo sa naozaj stalo. Ste v šoku, nemôžete sa sústrediť a druhá strana vás tlačí na podpis záznamu o dopravnej nehode. V takejto situácii si stačí spomenúť na jediné, že vlastníte palubnú kameru, ktorá v prípade kolízie automaticky spustí proces ukladania.

Širokouhlý záznam v rozlíšení Full HD/30fps môže v prípade potreby pomôcť identifikovať poznávacie značky, skutočného vinníka nehody a ďalšie podrobnosti. Aj keď je vozidlo zaparkované, snímač G-Shock v jednotke zaisťuje, že kamery automaticky začnú proces nahrávania. Na dovolenke a v cudzom prostredí sú podobné informácie ešte cennejšie. Použitie palubných kamier však vždy radšej konfrontujte s legislatívnymi požiadavkami krajín, do ktorých máte namierené. Napr. v Portugalsku je ich používanie, a dokonca aj samotná prítomnosť v aute, zakázané.

Z palubných kamier si môžete vyberať a nájsť tak ideálny typ pre vaše potreby. Napríklad model ROADsight 50 Dash Camera ponúka parkovací režim, nočné čiernobiele nahrávanie, ukladanie na pamäťovú kartu s kapacitou až 128 GB a pripojenie zadnej kamery ROADsight REAR 10. Dizajn palubných kamier OSRAM ROADsight je veľmi diskrétny v tmavo šedých tónoch. Vďaka malým vonkajším rozmerom nenápadne zapadnú do interiéru vozidla a zvonku sú takmer neviditeľné. Palubné kamery však zbytočne nerozptyľujú ani vodiča, ktorý sa môže plne sústrediť na riadenie. Každá kamera ROADsight je dodávaná s nástrojmi pre inštaláciu káblov za obloženie interiéru vozidla. To umožňuje, aby bol napájací kábel vo vozidle inštalovaný doslova neviditeľne. Skrz integrovanú USB zásuvku je možné napájať ďalšie mobilné zariadenia. Akonáhle je držiak pripevnený k čelnému sklu, možno naň magneticky kameru pripevniť do požadovanej polohy. Prístup do kamery umožňuje aplikácia WiFi & OSRAMconnect.