Či už ide o Nappu, Nubuk alebo rôzne iné typy pravej kože, jedno je isté. Každá má charakteristikú vôňu alebo je na dotyk odlišná. Samozrejme to dokáže umelý materiál čiastočne napodobniť, kto si však zakladá na originalite, ten si na kožu potrpí. A to nemusí ísť len o automobilové sedačky.

Sedadlá z PET fliaš

Výrobcovia nazývajú svoje umelé materiály rôzne, napríklad Mercedes mu hovorí MB-Tex, Porsche Race-Tax či Subaru StarTex. K tomu sa do ponuky dostávajú rôzne alternatívne či reckylovateľné materiály. Písali sme o povrch sedadiel vyrobených z PET fľiaš a také Volvo už kožené sedadlá z ponuky vyradilo úplne.

Otázkou ostáva, ako sa k takémuto smeru postavia luxusné automobilky, ako je Bentley, Rolls-Royce či športové Lamborghini, kde si za kožu priplácate a to ju môžete mať takmer všade v interiéri. Zákazníci týchto automobiliek asi vo veľkom nebudú kupovať umelé kožené poťahy či nebodaj sedadlá z PET fliaš.

Ako ste na tom vy? Priplatili by ste si v aute za pravú kožu na sedadlách alebo to pre vás nie je dôležitý aspekt pri kúpe nového či jazdeného auta? Postačia vám aj textilné sedadlá, alebo oceňujete výhody kožených sedačiek? Napíšte v diskusii, čo si o tom myslíte.

Zdroj: autoblog.com