2015 Pirelli Calendar

Obálka kalendára pre tento rok s oficiálnym titulom: Calendar Girls 2015

Ako väčšina, aj ja som si myslel, že Pirelli Calendar vzniká na želanie a pod taktovkou Talianov, keďže Pirelli je najznámejšia pneumatikárska značka polostrova. Túto mimoriadne exkuzívnu záležitosť však má od vzniku v r1964 na starosti britské zastúpenie Pirelli. Tu si asi automaticky uvedomíte, že najznámejší nástenný kalendár na svete má tento rok 50 rokov. To je, aj nie je pravda. Pirelli Calendar mal totiž v čase prvej svetovej palivovej krízy výpadok celú dekádu (kalendáre pre r1975 až 1983 nevznikli). Čiže po roku 1974 sa na stenách starostlivo vybraných partnerov objavil až v roku 1984. No odvtedy už fičí bez prestávky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Pred pár týždňami svet spoznal obrázky a mená modeliek, ktoré sa objavia na stránkach 13 stranového kalendára (vrátane obálky) na budúci rok. Väčšina mien vám (asi rovnako ako mne) nič nepovedia. Vaše ženušky by o modelkách v ňom mohli vedieť viac. Ale na to, aby ste baby mohli oslintať nemusíte poznať ich mená, však?

Takže povinné základné parametre 42. vydania:

Fotograf Steven Meisel, štylistky Carine Roitfeld a Pat McGrath

Modelky: Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy, Cameron Russell, Isabeli Fontana, Adriana Lima, Raquel Zimmermann, Karen Elson, Joan Smalls, Natalia Vodianova, Sasha Luss and Anna Ewers.