Zamerajú sa najmä na alkohol

Každé krajské riaditeľstvo Policajného zboru naplánuje dopravno-bezpečnostnú akciu s ohľadom na miesta a časy, kedy najčastejšie dochádza k tragickým dopravným nehodám, píše polícia na Facebooku.

Policajti prezradili aj to, počas ktorých dní v týždni bude akcia najintenzívnejšie prebiehať. Každý štvrtok, piatok, sobotu a nedeľu sa chcú zamerať najmä na miesta väčšej koncentrácie osôb, ako sú bary, pohostinstvá a diskotéky. Polícia si posvieti najmä na zisťovanie požitia alkoholu u vodičov motorových aj nemotorových vozidiel, čiže i kolobežkárov a cyklistov.

Pod drobnohľadom mužov zákona bude taktiež kontrola dodržiavania spôsobu jazdy (najmä predchádzanie), rýchlosť a povinnosti vodiča, konkrétne zákaz obsluhovať mobil za jazdy. Pre políciu nejde o prvú dopravno-bezpečnostnú akciu v tomto roku – práve naopak, „Advent“ strieda novembrovú akciu „Sito“. Ešte pred ňou prebiehala v októbri podobná aktivita policajtov pod označením „Radar“.

Sérii preventívnych akcií zo strany polície predchádzala tragická nehoda v Bratislave, pri ktorej opitý vodič usmrtil päť ľudí čakajúcich na zástavke MHD.

Zdroj: Facebook - Polícia SR