Organizátori podujatia prišli v 5. ročníku s novinkami usporiadania vozidiel. Lukáš Turčina, zakladateľ Porsche Fans Slovakia vysvetľuje: „Tento rok sme sa rozhodli tematicky rozdeliť vozidlá na jednotlivé vystavovateľské plochy a návštevník podujatia tak mohol vidieť prierez produkcie športových vozidiel Porsche. Zaujímavosťou je, že to bol prvý ročník bez účasti štvordverových vozidiel. K tomuto kroku sme pristúpili sčasti z kapacitných dôvodov, a zároveň chceme toto podujatie ponechať výlučne pre dvojdverové športové vozidlá. Na štvordverovú produkciu nezabúdame a v budúcnosti pripravíme pre ňu podujatie, ktoré bude lepšie reflektovať jej schopnosti a prednosti.“ 

Návštevníci podujatia mohli vidieť prierez produkcie športových vozidiel. Každý z vystavovateľov dostal vystavovateľský preukaz s označením presného modelu a typu, ktorý mohol nechať vo vozidle. Návštevníci tak mohli jednoduchšie zistiť, aké Porsche práve obdivujú. Mnoho vystavovateľov aj návštevníkov prišlo s celými rodinami, čím dokonale naplnili názov a odkaz podujatia. 

Porsche 911 (model 992) spolu s modelmi Cayman/Boxster GTS 4.0, Cayman GT4 a Boxster Spyder boli vystavené na samostatnej ploche, aby návštevníci mohli vidieť väčšinu aktuálne ponúkaných športových vozidiel. Preplňované verzie Cayman/Boxster boli umiestnené v ich blízkosti. Program sa niesol v duchu predstavovania modelových radov 356 a 911. Od renomovaných motoristických redaktorov (Maroš Čabák z TOPSPEED.skMiro Vilím z petrolissimo.sk, Peter Šturdík z volant.tv a Majo Bóna z automagazin.sk) zaznieval podrobný výklad ku každému modelu a záujemci si ich mohli zároveň prezrieť vystavené pri moderátoroch. Návštevníci takto videli históriu týchto modelov stuttgardskej automobilky obohatenú osobnými skúsenosťami redaktorov. Program dotvárali obľúbené detské kvízy, ktoré moderátor podujatia a športový redaktor Michal Lukačovič pripravil spolu s organizátormi podujatia.  

Návštevníci si pochutnali na tradičných slovenských špecialitách v originálnom šate od šéfkuchára Daniela Hrivnáka zo Salašu Sobotištan a vyskúšali pravú taliansku kávu Goppion. Medzi obecenstvom často zaznievalo, že lepšie strapačky v živote nejedli. 

Člen organizačného tímu Porsche Fans Slovakia – Michal Cheben – na záver pripomenul, že jednotlivé vozidlá vybrané do finále budú zverejnené na sociálnych sieťach spolu s fotografiami z Porsche Fans Family Day 2022. Verejnosť bude môcť hlasovať za víťaza každej kategórie. Toto podujatie by sa nemohlo uskutočniť bez podpory mnohých nadšencov, za čo sme nesmierne vďační, dodali organizátori. 

zdroj: Porsche Fans Slovakia
foto: Tomáš Mavrov

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov