Porsche plánuje limitovanú produkciu 918 Spyder spustiť v septembri budúceho roku.

Porsche plánuje limitovanú produkciu 918 Spyder spustiť v septembri budúceho roku.

Názvoslovie typov automobilky Porsche je len pre skalných fanúšikov. Záplava čísel nepripraveného jedinca bez problémov zmätie. Kto by v ňom chcel nájsť logiku, tak ju pravdepodobne nenájde. Zoberme si za príklad typ 911 a jeho generácie. Prvú vodou chladenú Porsche označilo ako 996 a druhá mala označenie 997. Kto čakal tretiu s číslom 998 mal smolu. Výrobca ju nazval 991.

Predpokladajme, že Porsche chce 919 použiť v nejakej súvislosti a nie úplne (pre nás) nelogicky. Máme tu hybridný superšport 918 Spyder. Auto by údajne bez nadbytočného eko pohonu vážilo 1280 kg. A teda môžeme predpokladať, že Porsche plánuje 918 Spyder previesť na konvenčný superšport 919, alebo z neho vytvoriť verziu kupé.

Čo myslíte? Bude číselné inferno pokračovať nevyspytateľným spôsobom, alebo Porsche zavedie do zdanlivého chaosu trochu poriadku?

Ďalšia z teórií hovorí o tom, že 919 by mala zaparkovať niekde medzi 911 a už spomenutý 918 Spyder. A to aj napriek tomu, že 919 je viac ako 918 a bežnému smrteľníkovi teda lepšie sedí, že 919 by mala byť vyššie ako 918 Spyder.

Ďalšou z možností je, že Porsche jednoducho fabuluje, zavádza a snaží sa uchrániť si svoje čísla, ktoré sa mu ešte niekedy môžu hodiť.

Kde je pravda vie iba Porsche. Ak ide naozaj o predzvesť nového typu, zbytočne ho budeme čakať skôr ako o pár rokov.

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj: Porsche vám znesie aj modré z neba. Alebo napríklad nový oldschool emblém.