Ťažiť môže aj Lamborghini

SPE platforma môže pre Audi znamenať prijateľnejšiu náhradu R8 e-Tron a má pomôcť aj Lamborghini. To v novembri 2017 predstavilo koncept elektrického superšportu Terzo Millennio. Predstavitelia značiek ešte nepotvrdili prípravu konkrétnych modelov na základe novej platformy. Hovorca VW Group hovorí: „Momentálne nechceme detailne hovoriť o budúcich projektoch.“ 

platforma Porsche

Koncept Lamborghini Terzo Millennio

Ľudia zodpovední za projekt taktiež odmietli komentovať, či SPE dostane jeden elektromotor na každú nápravu alebo dokonca tretí elektromotor pre ešte lepšie výkony. Nekomentovali ani typ použitých batérií. Napriek tomu, že je Porsche vo VW Group menšou automobilkou, práve ono by mohlo byť pri elektrifikovaní najďalej. Viac ako 60 % Porsche Panamera predajov je vo forme plug-in hybrid modelu. A nezabudnime na nový plne elektrický Mission E r. 2019, ktorý sa má zaradiť medzi kultovú 911 a vlajkovú loď Panameru.

Porsche Mission E

A čo ostatné elektrické platformy?

Ďalšie platformy pre zástavbu plne elektrického pohonu VW Group sú MEB a PPE. MEB (Modularer Elektrobaukasten) poslúži ako základ pre novú rodinu volkswagen I.D. a súčasne pre elektromobily Škoda, Seat a Audi. PPE (Premium Platform Electric) platformu vyvíja Audi s Porsche a použijú ju spolu pre tri „modelové rodiny“ značiek.

Rodina VW I.D.

Zdroj: Automotive News, Lamborghini, Porsche