Renault Arkana je na Slovensku k dispozícii v troch výbavových stupňoch (Zen, Intens, R.S. Line), pričom ani ten základný nie je žiadnou sociálnou verziou. Už Arkana Zen je skrátka nakonfigurovaná ako štýlové SUV kupé s LED svetlometmi, 17-palcovými zliatinovými diskami a benzínovým štvorvalcom 1.33 TCe 140 (103 kW/140 k, 260 Nm). Navyše má vždy 7-stupňovú dvojspoikovú prevodovku EDC. Bezpríplatkovým lakom je biela Solid, ak však naopak zatúžite po bielej Pearl, pripravte si ďalších 800 eur. Pripláca aj za istotu v prípade defektu, rezervné koleso totiž stojí 200 eur. Ak si priplatíte ďalších 1500 eur, fabrika vám ponúkne hybridnú Arkanu E-TECH 145 (full hybrid) kombinujúcu spaľovací motor (148 Nm) a elektromotor (205 Nm).

Ak odoláte zvodom príplatkovej výbavy, vaša "základná" Arkana bude vyzerať takto. Nie je to márne, čo poviete?

V športovom drese

Osobitné vizuálne postavenie má verzia R.S. Line, v jej prípade je totiž základným bezpríplatkovým lakom oranžová Valencia (biela Solid pre ňu vôbec nie je v ponuke) a rovnako ako pre Intens, ani tu si už nemôžete zvoliť 17-palcové disky kolies, ale rovno dostanete 18-palcové disky Silverstone (pre Intens sú to disky Pasadena). 

Na druhej strane, hybridnú verziu s ďalšou výbavou a príplatkovým perleľovým lakom viete v cenníku vyhnať aj o 10 000 eur vyššie.

Pre lepšiu orientáciu, toto je rozsah základnej výbavy Zen (24 300 eur).

"Nový Renault Arkana, ktorý svojím jedinečným konceptom úplne mení zavedené pravidlá, predstavuje vozidlo s medzinárodnými ambíciami, ktoré dobýva bohato sa rozvíjajúci segment C. Renault s novým vozidlom Arkana je prvým nešpecializovaným výrobcom, ktorý ponúka SUV kupé v Európe, a to v kategórii dosiaľ vyhradenej pre prémiové značky," hovorí na adresu nového auta Renault.

K základnej verzii dostanete v cene tento multimediálny systém Easy Link (7-palcový monitor) s audiosystémom Arkamys. Ak prihodíte 400 eur, dostanete aj navigáciu a systém rozpoznávania dopravných značiek.

Na plechových diskoch Arkanu nekúpite, takto vyzerajú základné 17-palcové zliatinové disky kolies Bahamas.