Nový Hyundai Tucson sa už teší plnému zdraviu a priazni verejnosti, KIA preto nesmie zostať mimo pozornosti a chystá sa k útoku. Piata generácia SUV Sportage už klope na dvere, automobilka preto začína s uvoľňovaním oficiálnych informácií. Tento raz ukázala prvé dve skice karosérie a zaujímavý pohľad do jej interiéru. Ten odhaľuje masívny displej spájajúci stredový dotykový monitor s digitálnym prístrojovým panelom, teda koncept, s ktorým teraz boduje Mercedes-Benz, či napríklad aj Opel Mokka.

„S novým modelom Sportage sme nechceli urobiť len obyčajný krok vpred, ale skôr prejsť na celkom inú úroveň v rámci triedy SUV,“ hovorí Karim Habib, hlavný viceprezident a riaditeľ Globálneho centra dizajnu.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na rovnakých základoch

Čo sa týka techniky, KIA zatiaľ mlčí, keďže však Sportage 2022 použije rovnakú platformu N3 ako spomínaný Hyundai Tucson, dá sa očakávať aj rovnaká paleta pohonných jednotiek, vrátane hybridnej a plug in hybridnej verzie. A rovnako ako Tucson, aj Sportage 2022 má byť produktom špeciálne vyvinutým pre Európu. Novinka sa k prvým zákazníkom dostane ešte v priebehu tohto roka.

zdroj: KIA