Na svetlo sveta totiž prenikli fotky a info, ktoré potvrdzujú, že premiéra nového typu od Porsche sa nezadržateľne blíži. V súčasnosti už prebiehajú iba záverečné testy, ktoré sa odhravaju na horúcej pôde Južnej Afriky. Z fotografii, ktoré sa začali šíriť po webe vieme, že nová 911 si pre nás neprichystá žiadnu radikálnu zmenu čo sa dizajnu týka. Badateľné sú len menšie previsy a zväčšený rázvor, ktorý vraj narástol až o 100 mm!

Tak isto pod kapotou sa neodohrá nejaká zásadná zmena. Teda až do roku 2015 na kedy je naplánovaná premiéra hybridnej verzie. O pohon tých klasických verzii sa budú starať šesťvalcové motory boxer objemu 3,6 a 3,8 litra. Doslova radikálnu zmenu si však konštruktéri nachystali pre prevodovku. Konkrétne tu manuálnu, keď dvoj-spojkovej 7-stupňovej prevodovke bude sekundovať 7-stupňový manuál s extrémne dlhým siedmym prevodom pre dosiahnutie nízkej spotreby na diaľniciach.

Priznám sa, až na tu prevodovku som z uvedených noviniek trocha sklamaný. Pre takú ikonu akou 911-ka rozhodne je, by som čakal o čosi radikálnejšie zmeny aj keď nepochybujem o tom, že vlastnosti novej generácie budú opäť patriť medzi špičku. A to sú veci ktoré v mojich očiach robia auto niečim výnimočným a skvelým Nechajme sa ale prekvapiť vo Frankfurte.