Úradujúci šampión Argentínčan José María López v Rusku zaznamenal svoj prvý nebodovaný výsledok sezóny. Jeho náskok pred štvornásobným majstrom sveta WTCC Yvanom Mullerom sa tak skrátil na 35 bodov.

Pozrime sa stručnejšie na doterajší priebeh FIA WTCC. Preteky na Slovakia ringu značia koniec prvej polovice sezóny WTCC. Pred rokom tu po prvýkrát v histórii seriálu zrušili jedny z pretekov, a to kvôli hustému lejaku. Tento rok by počasie hnevať nemalo (predpoveď na nedeľu hlási polooblačno a 23°C).


Z doterajších desiatich pretekov sezóny vystúpili na najvyšší stupienok piati jazdci a ďalší šiesti okúsili chuť šampanského. Všetky továrenské tímy (Citroën, Honda, Lada) mali pódiové umiestnenie, no pridali sa k nim aj pretekári špičkových Chevroletov RML Cruze. Práve na poslednom spomínanom odštartuje tento víkend aj náš Maťo Homola v tíme Campos Racing.

WTCC 2015 Slovakia Ring

Boj o majstrovský titul sa po nedávnych pretekoch v Moskve opäť zintenzívňuje. Úradujúci šampión Argentínčan José María López v Rusku zaznamenal svoj prvý nebodovaný výsledok sezóny. Jeho náskok pred štvornásobným majstrom sveta WTCC Yvanom Mullerom sa tak skrátil na 35 bodov. Francúzsky veterán skóroval svoje tretie víťazstvo a rovnako na Slovakia ringu chce Lópezovi ukázať, že nie je materiálom do starého železa: „Bodový rozdiel je stále značný, no sezóna je dlhá a možné je preto všetko!“ povedal Muller.


Pätoro Citroënov doplní, samozrejme, minuloročný víťaz na Slovakia ringu Sébastien Loeb, Číňan Ma Qing Hua a Maročan Mehdi Bennani. Francúz Loeb má za sebou sériu menej úspešných pretekov a u nás si chce napraviť chuť pred svojím domácim podujatím v Le Castellet: “Dúfam, že Slovensko mi vyjde - pred rokom som tu vyhral a tento výsledok si chcem zopakovať!” nechal sa počuť tento 9-násobný majster sveta v rely a dvojnásobný víťaz na našom okruhu.


Rusko prinieslo skvelé výsledky aj továrenskému tímu Hondy: Portugalčan Tiago Monteiro vyhral svoje prvé preteky sezóny a Talian Gabriele Tarquini zaznamenal svoje prvé tohtoročné pódium. Zdá sa, že aj Lada pokročila ďalej: z Ruska si odniesla jedno druhé miesto Angličana Roba Huffa a skvelé štvrté miesto nováčika z Holandska Nickyho Catsburga.


Svoju svetovú premiéru vo WTCC zažijú na našej trati teda dvojnásobný vicemajster ETCC Maťo Homola a aktuálny argentínsky šampión cegstovných automobilov Néstor Girolami.

Zdroj: tlačová správa