Doba nabíjania elektromobilov je úplne neakceptovateľná pre ľudí, ktorí potrebujú ísť a nie nabíjať.

Doba nabíjania elektromobilov je úplne neakceptovateľná pre ľudí, ktorí potrebujú ísť a nie nabíjať.

Áno, je to tak. Nový plán tu je aj napriek absolútnemu neúspechu všetkých elektromobilov, ktoré tu doteraz boli. Únii vôbec nevadí, že zákazníkov k týmto autám nelákajú ani štátne dotácie. Ich cena je jednoducho príliš vysoká a vôbec nesúhlasí s komfortom, ktoré ponúkajú. Radní páni však vedia lepšie ako my. Dobíjacie stanice treba a jazdiť v elektromobiloch jedného dňa budeme.

Za týmto nápadom stojí celá Európska komisia. K zámeru sa vyjadril jej viceprezident Siim Kallas (estónsky politik a bývalý komunista), ktorý má vo veciach úplne jasno. Elektromobily vidí ako rýchlo sa rozvíjajúci segment. Evidentne ušiel jeho pozornosti fakt, že ich nikto nekupuje. Možno práve preto chce do alternatívneho druhu dopravy naliať veľmi veľmi veľmi veľa peňazí. Podľa neho boli doterajšie snahy o zavádzanie nových alternatív nekoordinované.

Takže do roku 2020 máme mať v Európe 8 miliónov nabíjacích staníc. Budeme mať dovtedy na cestách toľko elektromobilov?
Siim Kallas údajne nemá úplne čistú minulosť. No v budúcnosti nám zaistil elektrický raj.

Siim Kallas údajne nemá úplne čistú minulosť. No v budúcnosti nám zaistil elektrický raj.

Európska komisia s absolútnou ľahkosťou prehliada všetky nedostatky elektromobilov. Za ich neúspechom vidí práve nedostatok dobíjacích staníc. Z toho dôvodu ich nikto nekupuje. A preto sú drahé. Takže plán je takýto: vznikne 8 miliónov nabíjacích staníc, ľudia začnú kupovať elektromobily a zvýšený dopyt zníži ceny.

Jedného dňa nám ropa dôjde. To je asi každému jasné. Nikto nevie s istotou povedať, kedy to bude. Prečo jednoducho nenecháme, nech sa automobilový priemysel vyrovná s prichádzajúcimi zmenami sám na princípe dopyt- ponuka?

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: Toto nie je normálne, Bruselu vadia hostesky na autosalónoch!