Z videa toho veľa nevidieť, respektíve nie to, čo by bolo jasným dôvodom vyprovokovania situácie. Vodič čierneho Range Roveru obkolesený motorkármi vo všetkých troch jazdných pruhoch, do jedného z nich narazí a problém na seba nenechal dlho čakať. Kolóna zastaví a motorkári si to s ním chcú vydiskutovať. Vodičovi auta ale zjavne došla trpezlivosť a vyštartuje preč cez niekoľko bajkov. Naháňačka ulicami NY má znovu pokračovanie v podobnej udalosti a video končí rozmlátením auta rozzúrenými motorkármi pri zastavení na križovatke. Prečo tak ale vodič Range Roveru reagoval, sa dozvieme až z vyjadrenia polície. 

Natíska sa mi otázka - ako by ste takúto situáciu riešili vy? Okolo vás je hromada nahnevaných motorkárov, rozbíjajú zvonku auto a na zadnom sedadle je vaše päťmesačné dieťa...

Tridsaťtri ročný vodič čierneho SUV bol podľa vyjadrenia polície obmedzovaný motorkármi a do jedného z nich nechtiac vrazil, pretože motorkár pred ním náhle začal brzdiť. Po zastavení, keď sa mu motorkári začali dobíjať do auta - a tu vstupuje ľudský faktor strachu - sa rozhodol pre divoký útek zo situácie, pretože sa bál o svoje zdravie a najmä zdravie svojej ženy a päťmesačného dieťata, ktoré s nimi cestovalo autom. Po zdemolovaní jeho auta na križovatke, odkiaľ nebolo úniku, bol hospitalizovaný s tržnými ranami a pohmliaždeninami na tvári v miestnej nemocnici. Autor videa, ktorý ho zavesil na internet, tvrdí, že pri incidente bol jeden motorkár smrteľne zranený, no polícia to vyvracia. Tá zatiaľ vo veci nikoho neobvinila, prebieha vyšetrovanie.