Tweel je ďalšou reálnou ukážkou záväzku spoločnosti Michelin v obasti prelomových vynálezov. - hovorí Pete Selleck, predseda a prezident Michelin USA. "Koncelt Tweel vznikol vo výskumnom centre Michelin v Greenville, jednom z troch svetových technologických centier značky. Teraz ho tu začneme vyrábať a dodávať na celosvetové trhy, pre potreby všetkých náročných a pokrokových zákazníkov.
 

Micheline Tweel má za sebou niekoľko ocenení odbornou verejnosťou. V počiatkoch bude výroba sústredená na typ X Tweel SSL, určený pre nakladače riadené šmykom (u nás známe UNC) a tiež model TURFTM ako originálna OEM výbava pre kompletný rad kombajnov John Deere ZTRAKTM 900.

"Tweel je vôbec prvé bezvzduchové radiálne obutie uvedené do predaja na celosvetový trh. Aj tento produkt potvrdzuje prvenstvo Michelinu v oblasti inovatívnych technológií a nápadov. Tweel umožní Michelinu expandovať na súčasnom trhu, dokonca ho v rámci kategórie vozidiel s nízkymi pohybovými rýchlosťami pomôže zväčšiť. Súčasný priemysel podobné jednoduché a bezservisné riešenia doslova vyhľadáva. Tweel zvýši nie len produktivitu, ale aj bezpečnosť. Zaujímavé je, že fabrika v Piedmonte je už desiatou v štáte Južná Karolína a celkovo šesťnáste v USA. Nová fabrika si vyžiadala investíciu 50 miliónov dolárov.

michelin tweel je uz v seriovej produkcii

Pravdepodobne pre veľký hluk z turbulencií okolo lúčov nového druhu kolies nie je možné tweel použiť aj pre klasické osobné a nákladné autá. Tweel nepotrebuje ani žiaden klasický kovový disk.

O tom, že na niektoré skvelé veci si treba naoazj počkať svedčí krátky životopis kolesa Tweel. Michelin tento produkt predstavil pred 10. rokmi, na autosalóne v Paríži v r2004. Následne sa z médií vytratila, no ako vidno, vo firme na tomto revolučnom nápade pracovali naďalej. Ukázalo sa, že produkt je tak iný, že zmeny výroby, presvedčenie partnerov, testovanie a spokojnosť zákazníkov, ktoré si produkt pred hromadnou produkciou vyžaduje trvali celé desaťročie. Tweel má klasickú radiálnu konštrukciu behúňa, no bez tlakového vzduchu garantuje prakticky nulové prestoje techniky. Okrem bezúdržbovosti prináša aj ľahkú montáž, vyšší komfort a neporovnateľne dlhšiu životnosť ako klasická pneumatika.

Podrobnejšie info o revolúcii v kolesách pre ťažkú techniku: www.michelintweel.com

michelin tweel je uz v seriovej produkcii

Stavebné a poľnohospodárske stroje sú pre Tweel hlavnou cieľovou skupinou.