Projekt s názvom Intelligent Surface Technology prenesie ovládanie všetkých systémov auta na dotykovú plochu v stredovom tuneli. Dotykmi budeme štartovať, nastavovať spätné zrkadlá alebo klimatizáciu. Celý systém kladie dôraz na prirodzenosť a jednoduchosť.

Dnes niektoré vozidlá Audi majú na palube malý touchpad, ktorým dokážu napríklad nastaviť cieľ navigácie a rozoznávajú aj prstom napísané písmená. Touchskin bude niečo omnoho rozsiahlejšie.

Okrem iného nový povrch dokáže sám zaceliť škrabance a drobné poškodenia. Možno preto má v názve „skin“. Dokonca nemusí byť nutne uložený len na stredovom tuneli, ale výrobca ho môže použiť kdekoľvek to bude treba.

Vďaka touchskinu budeme mať s autom bližší kontakt a budeme sa častejšie dotýkať.

Vďaka touchskinu budeme mať s autom bližší kontakt a budeme sa častejšie dotýkať.

Dotykové ovládanie, bezdrôtové nabíjanie a nové komunikačné prostredie. Touchskin chce úplne zmeniť výzor interiérov.

Nový povrch využíva aj magnetickú rezonanciu, vďaka čomu bude bezdrôtovo nabíjať mobilné telefóny. Touchskin dokáže v aute navyše vytvoriť komunikačné prostredie Qi, ktoré má kvôli vyššej bezpečnosti postupne vytlačiť Bluetooth. Novú technológiu zaradia do sériovej výroby už v roku 2014.

Systém na prvý pohľad vyzerá ako veľký touchpad. Prídavné funkcie ako bezdrôtové nabíjanie z neho robia niečo úplne iné. Ak sa touchskin ujme, poriadne sa tým zmení dizajn interiérov. Takisto na nové ovládanie si budeme musieť chvíľu zvykať. Magna tvrdí, že novinka odpútava vodičovu pozornosť oveľa menej, ako bežné gombíky, ovládače alebo dotykové obrazovky.

Ktovie, či sa novinka skutočne dostane do sériovej výroby.

Ktovie, či sa novinka skutočne dostane do sériovej výroby.