Michael môže byť už koncom leta doma.

Michael v súčasnosti leží vo švajčiarskom rehabilitačnom centre, kde bol prevezený z francúzskej nemocnice v meste Grenoble. Už v čase prevozu sa šírili informácie o tom, že komunikuje so svojím okolím. Niektoré média sa tvárili, že Schumacher si takmer užíva s rodinou. Veľa z toho však nebolo pravdou.

Zdravotný stav v súčasnosti Michaelovi umožňuje komunikovať s rodinou pomocou očí. Otázkou ostáva, do akej miery sú to reakcie na okolité podnety. Lekári naznačujú, že ak sa rehabilitácia bude uberať týmto pozitívnym smerom, Schumacher by mohol kliniku opustiť už do konca leta.

Jeho manželka Corina medzičasom v ich sídle buduje malú „lekársku kliniku“. Niektoré správy tvrdia, že dokonca nechala pristaviť novú budovu, ktorá bude slúžiť ako zázemie celému tímu lekárov a terapeutov.

Ako už odznelo v našej diskusii: "Kvalifikáciu si vyhral, teraz vyhraj preteky!"

Corina v poslednej dobe veľa dôvodu na úsmev nemala.

Chorvátske médiá zase tvrdia, že Corina oslovila dvoch miestnych lekárskych expertov Darka Chudyho a Vedrana Deletisa. Títo dvaja páni údajne vyvinuli špeciálny mikročip, ktoré je možné implantovať priamo do mozgu. Zariadenie dokáže rehabilitáciu rapídne urýchliť. Dokonca by sa vraj mohlo stať, že Michael bude do konca roka rozprávať a chodiť.

Špeciálny čip už údajne pomohol piatim pacientov, ktorí mali veľmi podobné poškodenie mozgu ako Schumacher. Na jeho implantáciu je však nutné, aby mozog už nebol vôbec opuchnutý.

Opäť sa teda stretávame s ba priam až zázračnými správami o možnom uzdravení Schumachera v rozpätí najbližších mesiacov. Otázkou je, či je to vôbec možné. V TopSpeede však nikto nemá diplom z medicíny a teda si budeme musieť počkať na ďalší priebeh liečby. Každopádne mu držíme palce.

Zdroj: ibtimes.co.uk

Prečítajte si aj: Michael Schumacher sa nemá lepšie, Corinna stavia domácu kliniku za 12m €