Škoda Fabia Monte Carlo edition. Celkom chutná, nie?

Škoda Fabia Monte Carlo edition. Celkom chutná, nie?

Určite bude toto vaša prvá otázka: a čím bude táto Fabia výnimočná? No napríklad tým, že sa jej vyrobí len obmedzené množstvo... Základ vychádza z bežnej Fabie vo výbave Ambiente, avšak má naviac niekoľko vylepšení. Napríklad kompletný červeno-čierny lak. Karoséria je odetá do krásnej červenej, avšak všetko ostatné bolo nalakované do čiernej farby (vrátane strechy a rôznych doplnkov). Myslím, že sa jedná o celkom vydarenú kombináciu, najmä s čiernymi 16" diskami Comet. Celé to napokon stojí na športovom príplatkovom podvozku. Interiér následuje cestu exteriéru a tak v ňom nenájdete inú farbu ako čiernu a červenú. Čerešničkou na torte sú už len hliníkové doplnky, ktoré nájdete po celom kokpite vozidla.

Interiér Škoda Fabia Monte Carlo edition je tiež čierno červený

Interiér Škoda Fabia Monte Carlo edition je tiež čierno červený

Ak si myslíte, že Škoda Fabia Monte Carlo je motoricky prezlečená Fabia RS, tak vás sklamem. Táto edícia sa totiž bude dodávať s celou paletou motorov: 1.2 HTP, 1.2 12V HTP, 1.4 16V, 1.2 TDI CR, 1.2 TSI (63 kW a 77 kW) a 1.6 TDI (55 kW, 66 kW a 77 kW). Správne, RS tam hľadáte márne... A to všetko len s 5.st manuálnou prevodovku, o DSG ani slovo.

Svoju premiéru si táto športovo ladená Fabia zažije na tohtoročnom rally Monte Carlo (ako ináč...) v dňoch 19-22 januára, ale výstavná premiéra prebehne až o mesiac neskôr na autosalóne v Ženeve.