Od 24.2.2020 začína predajná sieť slovenského zastúpenia značky Škoda prijímať prvé objednávky na model Škoda Octavia IV. Novinka je k dispozícii v troch klasických výbavových stupňoch, pričom ani v základnej výbave Active už nedostanete žiadnu „oholenú“ Octaviu. Jasné, jazdiť bude na 16-palcových plechových diskoch, ale nechýba jej ani asistent rozjazdu do kopca, manuálna klimatizácia, kompletné LED osvetlenie (hlavné, koncové, hmlové, zákrutové svetlomety), multimediálny systém s 8,25-palcovým dotykový displejom, všetky okná v elektrike, štartovanie tlačidlom, v prípade naftových verzií dostanete aj prídavné kúrenie (to však neplatí pre Slovensko, kde naftové Octavie Active nekúpite) a pri verziách Combi aj čierne strešné nosiče. Ak však zatúžite po takto vybavenej Octavii, ktorej cena začína sumou 17 790 eur (18 760 eur pri Combi), máte na výber jediný motor – benzínový trojvalec 1.0 TSI (81 kW/110 k). Zvyšok motorovej palety dovozca kombinuje výlučne s dvomi vyššími výbavami Ambition a Style.

Cenník - Škoda Octavia IV (výbava Active bude dostupná od 07/2020)

Nová Škoda Octavia IV je na Slovensku k dispozícii v troch stupňoch výbavy - Active, Ambition, Style.

Len pre porovnanie, toto je rozsah základnej výbavy Active modelu Octavia III, ktorá je stále dostupná v cene od 17 470 eur (verzia 1.0 TSI Active).

Scout, RS a G-TEC neskôr

Automobilka Škoda zároveň potvrdila, že ostaté populárne verzie Octavií prídu v priebehu roka 2020. Ako prvá sa už na jarnom ženevskom autosalóne predstaví Škoda Octavia RS, vrátane jej hybridnej verzie RS iV, „terénny“ Scout a „plynová“ Octavia G-TEC doplnia ponuky v priebehu druhej polovice roka 2020. 

Bez zaujímavosti nie je ani súčasný trend, kedy sa už pripláca aj za základnú bielu farbu Candy (v prípade Octavie Combi IV je to + 387 eur). Bez príplatku máte len základnú modrú Energy.