Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch v až 10 krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov bude rozšírená o ďalšie 3 trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.

Unikátne ekologické riešenie, ktorého príbeh sa začal v roku 2016 na Slovensku, aktuálne ponúkajú na svojich čerpacích a servisných staniciach medzinárodné siete ako MOL Group, AVIA, Gazprom, NESTE či ESSO. Ku koncu roka 2019 bolo nainštalovaných viac ako 400 zariadení, ktoré je možné nájsť okrem Slovenska v Českej republike, Belgicku, Estónsku, Fínsku, Nórsku, Litve, Lotyšsku, Srbsku a Švajčiarsku. Rozširovanie inštalácií zariadenia EcoTank v Európe vedie k postupnej eliminácii používania plastových bandasiek a odľahčeniu prostredia o stovky až tisícky ton plastového odpadu.

V súvislosti so švajčiarskym trhom podpísal výrobca EcoTank na jeseň prelomový kontrakt so spoločnosťou TSG Services and Solutions, popredným svetovým dodávateľom zariadení a služieb pre viac ako 40-tisíc čerpacích staníc a ropných spoločností v Európe a Afrike. „Dohodu o výhradnej distribúcii nášho inovatívneho a ekologického produktu vo Švajčiarsku prostredníctvom tak celosvetovo významného partnera považujeme za jeden z najdôležitejších míľnikov v histórii našej firmy,“ hovorí zakladateľ spoločnosti EcoTank s.r.o. Juraj Saktor.

Vo Fínsku sa o aktuálny úspech značky EcoTank pričinil aj bývalý pretekár rallycrossu Toomas Heikkinen, ktorý našiel v slovenskom výrobcovi silného partnera. „Počas zimy je vo Fínsku spotreba kvapaliny do ostrekovačov omnoho vyššia ako v strednej Európe. Niektorí predajcovia paliva už upravujú svoje palivové stojany aj na doplňovanie kvapaliny do ostrekovačov, ale doteraz nebolo známe žiadne nadzemné riešenie, ktoré by bolo tak unikátne, ako je EcoTank,“ vyjadril sa Toomas Heikkinen, v súčasnosti CEO firmy Pissapoika Oy, ktorá importuje ekologické zariadenia EcoTank na fínsky trh, aktuálne pre sieť čerpacích staníc NESTE.

V roku 2020 ďalších minimálne 500 zariadení

Spoločnosť EcoTank momentálne realizuje viac ako 10 testovacích prevádzok svojich zariadení v podmienkach rozličných partnerov po celej Európe. V priebehu prvého štvrťroka by mali byť zariadenia EcoTank dostupné aj na nových trhoch – v Maďarsku, Rakúsku a na Ukrajine. „Naším cieľom je úspešne ukončiť všetky pilotné fázy v spolupráci s partnermi a do konca roka 2020 nainštalovať postupne na globálnom európskom trhu ďalších 500 zariadení,“ uvádza Juraj Saktor. Na Slovensku sa chce spoločnosť sústrediť primárne na rozširovanie dostupnosti tejto služby cez sieť Slovnaft, kde sú zariadenia už stabilne prevádzkované od roku 2016. K dnešnému dňu ich klienti siete Slovnaft môžu nájsť na 45 prevádzkach.
 

O ECOTANK s.r.o.

Patentované zariadenie EcoTank, pochádzajúce z dielne slovenských vynálezcov Juraja Saktora a Richarda Vámoša, bolo navrhnuté ako štandard pre akúkoľvek čerpaciu stanicu s dôrazom na jednoduchú inštaláciu a praktické a pohodlné používanie pre zákazníkov. Víziou EcoTanku je stať sa novodobým európskym štandardom čerpacích staníc a vďaka úspore plastových obalov na zmesi do ostrekovačov ako aj nízkoenergetickej prevádzke dosahovať dlhodobo pozitívny dopad na ochranu životného prostredia. EcoTank s.r.o. je súčasťou skupiny Datapac.