Ďalším zaujímavým bojovníkom bude nový Ford Kuga, aktuálne najbezpečnejšie auto triedy SUV podľa EuroNCAP. Novinka išla voči staršiemu bratovi o veľký kus vpred, minimálne na prezentácií bol jasný posun napríklad v interiéri (viď starší test Ford Kuga 2.5T). Cena aktuálne začína na 20 890 EUR a ako základná pohonná jednotka je ponúkaný benzínový motor 1,6 EcoBoost (110 kw/150 k). Ten by mal byť viac než podarenou alternatívou k populárnym dieslovým jednotkám. A navyše, môžete ho mať aj ako štvorkolku s automatom.

Nový Ford Kuga

Nový Ford Kuga

Ako dôkaz vysokej úrovne bezpečnosti prikladáme video z testov Euro NCAP (testované počas roku 2012). Kuga svojimi výsledkami v crash testoch prekonala konkurentov ako BMW X1, Jeep Compass, Mazda CX-5, Mitsubishi Outlander alebo Subaru Forester.

A nakoniec to bude samozrejme stálica Ford Focus. Na našom trhu je zatiaľ oficiálne k dispozícii niekoľko verzií: benzínové 1,0 a 1,6 EcoBoost/1.6 Duratec a dieselové 1,6 a 2,0 Duratorq. Na úplnom vrchole stojí verzia 2,0 EcoBoost (184 kW/250 k) alias Ford Focus ST. Ten štartuje na 27 400 EUR.

Ford Focus ST

Ford Focus ST