Auto „Make-up“

Trend líčenia a mejkapov prichádza aj do autopriemyslu. Ako to? Kia Proceed má špeci lak Lava Red. Náterová hmota, ktorá pokrýva karosériu štúdie, reaguje na meniace sa svetelné podmienky a zvýrazňuje krivky karosérie. Farba je výsledkom týždňového lakovacieho procesu, skladajúceho sa z ručne nanesených 19 vrstiev. Medzi nimi je čierna, chrómová a, samozrejme, viacnásobná červená vrstva. Toto sériová podoba nezvládne, ale ide o zaujímavý technologický prístup.

Kia Proceed

"Farba a dizajn zohrali kľúčovú úlohu pri vývoji automobilu a naše diskusie o vzhľade kabíny sa konali v rovnakom čase, ako naše rozhovory o vonkajšej podobe. Oba elementy sú dokonale spojené, čo nie je vždy pravidlom," hovorí šéfdizajnér pre KIA Europe, Gregory Guillaume.

Kia Proceed

Červenou "lávou" sa pýši aj interiér.

To znamená, že lak Lava Red dostala aj palubná doska a časti interiéru. Kabína je miestom kontrastov. Dverové výplne obložili lesklou ručne farbenou textíliou. Sedadlá obalili do čierneho elastanu a použili pritom viac ako 100 metrov látky! Celý koncept interiéru sa nesie v znamení ručnej práce.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Už aj KIA na vlne autonómnej jazdy

Áno, čítate správne, aj Proceed vie jazdiť bez zásahu vodiča. Zatiaľ ponúka aj „klasické“ jazdné módy. Osoba za volantom si môže vybrať z troch: Lava Red pre dynamickú jazdu, Forest Green pre ekojazdu a Ghost White pre autonómny režim. Ako vidíte, konštruktéri si dali záležať aj na názvoch režimov. Príde mi to zbytočné, ale pre dizajnovú štúdiu veľmi sympatické. Medzi ďalšie zaujímavé doplnky interiéru patria hliníkové ovládacie prvky, špičkové audio a „pamäťová banka“. Ide o zariadenie na spríjemnenie atmosféry jednou z troch petrolheadských vôni, špeciálne navrhnutých pre Proceed.

Ak má takto vyzerať nový Cee’d, teším sa spolu s Kiou. Oželiem aj špeciálny lak.

"Každá z týchto troch vsadených flakónov obsahuje vôňu, ktorá je synonymom moci, vášne a výkonu. Benzínová hlava vône okamžite rozpozná," hovorí Guillaume. "Je tu pižmový nádych staršej kože, mastná vôňa garáže, ktorá je domovom klasického auta, a pach vysokooktánového motoršportu. Ide o automobilovú vášeň a lásku k autokultúre."

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: carscoops