2015 Skoda Superb Combi III. generacia

Superb Combi je najväčšia, najpriestrannejšia a najmodernejšia škoda histórie značky.

Škoda si tentoraz urobila domáce úlohy naozaj vzorovo. Po vzore nemeckých značiek vyvinuli technici v Mladej Boleslavi verzie liftback a kombi praticky súčasne. A podobne aj ich uvedenie na svetové trhy je oddelené len niekoľkými mesiacmi. To, na čo ešte pred časom bolo nutné čakať aj niekoľko rokov dnes trvá pár mesiacov. Superb Combi sa stal mimoriadne obľúbeným, napriek tomu, že v prvej generácii nebol v ponuke a v prípade tej druhej prišiel do predaja až v roku 2009.

Na Slovensku bude Superb Combi v ponuke s troma benzínovými a tromi naftovými motormi. Štandardom je systém štart/stop, rekuperácia brzdnej energie a na výber buď 6st. manuál, alebo 6st. DSG prevodovka. Samozrejmosťou ponuky je aj pohon 4x4, prípadne veľká panoramatická posuvná strecha, či dvojité dno kufra.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Množstvo asistenčných systémov

O Superbe Combi sme už na TopSpeed.sk popísali mnoho, no je to skutočne auto, ktoré si zaslúži nie len pozornosť, ale aj obdiv. Napríklad už len preto ako vyzerá. Dizajnéri Škody jasne a nahlas hovoria, že požiadavky, či presnejšie spoločenská objednávka na najluxusnejšiu škodu sa za ostatné desaťročie zásadne zmenila. Doterajšie obe generácie boli autami s čo najlepším pomerom ceny a protihodnoty. A v tom naozaj vynikali. Tretia generácia Superbu má  však aj absolútne novú úlohu. Byť emotívna, tvarovo zaujímavá a technologicky pokroková. Iste, nemá a nemôže mať všetko to, čo má jej brat Passat B8, no žiadna iná Škoda doposiaľ nemala na palube toľko asistenčných systémov, nebola tvarovo tak zaujímavá a tak priestranná ako je práve III. generácia Superbu, špeciálne vo verzii Combi. Kým v predošlej generácii mi tvarovo jednoznačne sedela viac verzia kombi (sedan sa mi pred modernizáciou doslova nepáčil), dnes je to oveľa zložitejšie. Superb v oboch verziách karosérie vyzerá ozaj skvelo. Osobne znova volím radšej kombík, lebo cenové navýšenie 1200 € pri takomto kusisku auta nie je prekážkou, práve naopak.

2015 Skoda Superb Combi III. generacia

Superb Combi je tvarovo ozaj zaujímavé auto. A pripravte sa, že najbližšie mesiace až roky naň budete počúvať a čítať v drvivej väčšine len pozitíva. Tak je vydarený.

Superb Combi dostane predĺženú záruku a bezplatný servis na 4 roky, alebo 120 000 km. K tomu doživotnú garanciu mobility Premium.

Nový Superb Combi je moderný, emocionálny, dynamický a zároveň elegantný. Vďaka technológii MQB sa mladoboleslavským vývojárom podarilo zlepšiť využitie veľkorysého priestoru, ktorý vzbudzoval obdiv už u predchodcu. Verziu kombi ponúka výrobca pre svoj vrcholný model ŠKODA Superb od roku 2009. Doteraz ich dodala automobilka z Mladej Boleslavi zákazníkom viac ako 200 000. To zodpovedá približne 35 % podielu na predaji celého radu Superb v spomínanom období. Vôbec by som sa nedivil, keby tento podiel pri tretej generácii ešte stúpol.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov