Prinášame prvé fotky modernizovanej Kie Optima, v Kórei známej ako K5. 

Na domácom trhu sa Kia Optima predáva pod označením K5. A práve fotky modernizovanej K5 prinášame. Čo prešlo zmenami? Decentné zmeny sa dotkli mierne dizajnu, ale prišli aj nové technológie.

Konkrétnejšie v predných partiách Kia Optima dostala novú mriežku v nárazníku s vertikálnymi lamelami a nový predný nárazník s LED svetlami. Na zadných partiách auta si môžeme všimnúť novú grafiku zadných svetiel, premiestnené svetlá v nárazníku a iný tvár difúzora zadného nárazníka. 


Čo sa týka technológií, najväčšou zmenou je kamerový systém s priestorovým pohľadom a systémom Highway Assist. Tento systém v sebe kombinuje adaptívny tempomat a systém udržiavania jazdných pruhov. 

Interiér dostal nový volant. Paleta čalúnenia a dekorácií by mala byť tiež iná. To však bude záležať podľa všetkého na trhu určenia. Miernou modernizáciou prešiel aj multimediálny systém. 

Kedy auto príde aj na náš trh? Ťažko povedať, očakáva sa, že začiatkom druhej polovice r2018 by si ju mohli odviesť prví spokojní vodiči v Európe. 

Prvé špionážne fotky unikli už začiatkom tohto mesiaca. Všade sa spomína iba modernizácia pre sedan. Je však viac než isté, že predné partie prejdú aj na kombík. Som veľmi zvedavý, čo vymyslia vzadu. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov