Fotografie z infografiky nového infotainmentu Columbus sa objavili v diskusnom fóre na stránkach českého Octavia Clubu. Podľa dostupných informácií ide skutočne o finálnu podobu verzie Škoda Octavia RS 2020. Diskusia sa rozprúdila len nad tvarom diskov Xtreme, ktoré v priemere 20 palcov momentálne obúva aj Kodiaq RS. Ilustrácie zobrazujú verzie liftback RS aj Combi RS.

Aj ako plug-in hybrid s dojazdom 55 km

Najšportovejšiu Octaviu predstaví mladoboleslavská automobilka už na jarnom autosalóne v Ženeve. Potvrdené sú tri verzie Octavie RS – benzínová, naftová a plug-in hybrid. Posledná spomínaná dosiahne max. výkon 180 kW (245 k), krútiaci moment 400 Nm a na jedno nabitie batérií by mala zvládnuť prejsť 55 km (WLTP). Zrýchlenie 0-100 km/h má zvládnuť za 7 sekúnd.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

S verziou RS sa prezradil aj Scout

Stránky Octavia Clubu odhalili spolu s Octaviou RS aj ďalšiu zaujímavosť – verziu Octavia Scout. Aj jej podoba je údajne súčasťou infotainmentu Columbus. Ani v najnovšej generácii jej nechýbajú plastové lemy blatníkov aj podbehov, ani imitácie ochranných plechov na spodnej strane nárazníkov. Na bližšie detaily ohľadom Octavie RS aj "terénnej" verzie Scout si musíme ešte počkať. Je však veľký predpoklad, že automobilka sa s ich podobami pochváli ešte pred samotnou svetovou premiérou v Ženeve.