Toyota S-FR concept 2015

Drobný športiak s dĺžkou necelé 4 metre má mať 4 miesta na sedenie. Neuveriteľné! :)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

V máji sme informovali, že najväčšia a najhodnotnejšia značka sveta pripravuje malé športové kupéVtedy sme mali len prvé info o hnacom agregáte, netušili sme, ako bude vyzerať. Dnes, necelý pol rok na to, máme jasnú predstavu, ako má spasenie ľahkých lacných športiakov vyzerať. Je tu koncept Toyota S-FR.

Toyota S-FR concept 2015

Čo bude pod prednou kapotou sa ešte nevie, no výkon má byť 130 koní a pohon cez manuál len na zadné kolesá. Skvelé!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Bude pod kapotou atmosféra? 

Prvým prekvapením je hneď fakt, že to nie je dvoj, ale štvormiestne auto. No tým asi mysleli (bez urážky) štyroch Japoncov. :) Celková dĺžka kupé sú bez centimetra len 4 metre. Šírka 1700 mm, výška 1320 mm a rázvor náprav je 2480 mm. Vzhľadovo je inšpirovaná športiakom zo 60. rokov s menom Toyota Sports 800. Drobec nemá vážiť ani tonu (základná verzia má mať 980 kg), čo znamená, že pripravovaný 130 koňový motor tomu bude viac než stačiť. Aký konkrétny motor to bude, Toyota ešte neprezradila, no odhaduje sa, že 1,5 litrový atmosférický bezniňák. Pohon od motora vpredu zabezpečí "krátky" kardaňový hriadeľ na zadné kolesá. Ten povedie od nakrátko sprevodovanej 6st. manuálnej prevodovky. Skvelé, naozaj. Bolo by veľmi zlé, keby z tak sľubného konceptu vzniklo koncepčne čosi ako Fiat Barchetta. Info o tom, či S-FR dostane aj samosvor, zatiaľ nemáme. Premiéra konceptu S-FR bude na autosalóne v Tokiu koncom októbra 2015.

Toyota S-FR concept 2015

Kupátko má mať v základnej verzii 980 kg. Či dostane samosvor ešte možno nevedia ani v Japonsku :)

S-FR má ideálne rozloženie hmotnosti 50/50 a nezávislým zavesením kolies. Všetko preto, aby vodič dostal za volantom jedinečné zážitky z jazdy a riadenia. Ako vidno vnútri, auto nemá nič zbytočné (aj pre zachovanie malej hmotnosti a jeho jednoduchosti). Pár prvkov nového milénia predsa len mať bude, ako kompletne digitálne budíky, ukazovatele vetrania/klímy a USB prípojku. :)

Toyota má so športiakmi v dohľadnej dobe skutočne husté plány. Vývojári vraj už pracujú na novej Supre (inšpirovaní veľkým úspechom Nissanu GT-R35) a nedávno sme informovali, že Toyota spolu s BMW dokonca pripravujú supercar. Jednoznačne skvelé správy.