Ohorená Tundra zachránila životy

Tundra pred požiarom...

... a po.

Ako zdravotník pomáhal evakuovať ľudí. V momentoch, keď už začínalo byť naozaj neskoro, to nevzdal a s bielou Toyotou Tundra sa vrútil do prostredia pripomínajúceho peklo. Snehobielu Tundru skutočne miluje a má dokonca pre ňu vytvorený aj instagramový účet The Pandra. Aj vďaka tomu si môžeme pozrieť, aké rôzne poškodenia oheň Tundre spôsobil. Ohorená Pandra je však iba malou stratou, ak vezmeme do úvahy, že zachránila niekoľko ľudských životov.

Allyn na Instagrame popísal svoj hrdinský čin. „Tu je moja reklama na Toyotu. Moje mestečko Paradise bolo v plameňoch a moja Pandra ma dostala do bezpečia a následne som pomohol ďalším, dvakrát. Veľká vďaka požiarnikom, policajtom a ostatným zdravotníkom za to, že sme dostali pacientov do bezpečia.“ znie popis Allynov popis fotky. Tento príspevok sa stal okamžite virálny a dostalo sa to aj k samotnej Toyote. Tá Allynovi napísala, že mu pošle úplne novú Tundru. Toto gesto zožalo obrovský úspech. Allynov príspevok má už viac ako 84-tisíc páčikov a samotný koment Toyoty ich má viac ako 69-tisíc.

Allynov príbeh nie je jediný. Môžeme vidieť video, ako sa zúfalí ľudia predierajú lesnými požiarmi. Avšak zatiaľ najlepší pohľad na neistotu, či sa vôbec budete mať kam vrátiť, poskytol Parker Nirenstein na svojom kanáli Vehicle Virgins. Ten ukázal, ako evakuuje Ferrari 458 Speciale a Lamborghini Huracan. Ale hlavne ukázal to, ako rýchlo sa oheň blíži a tú neistotu, či sa do domu, odkiaľ utekáte, ešte vôbec vrátite.