Od štvrtka večera do nedele
Uzávierka diaľnice D1 v smere do Bratislavy sa začne vo štvrtok 9. apríla o 22:00 a potrvá do nedeľného večera, 12. apríla. Diaľnica bude neprejazdná v úseku od križovatky Bernolákovo – Triblavina až po Bratislavu (Zlaté Piesky). Opačný smer, teda výjazd z Bratislavy, ostáva bez obmedzení.
„Každá uzávierka je plánovaná dlhodobo, často mesiace vopred. Podlieha schvaľovaniu príslušných orgánov. Práve tento postup garantuje, že uzávierka nebude prebiehať súbežne s ďalšími obmedzeniami dopravy v danom regióne. Týždeň pred prácami sa pozorne sleduje predpoveď počasia, pretože práve počasie má posledné slovo, či sa reálne uzávierka uskutoční,“ vysvetlil Július Mihálik, investičný riaditeľ a člen predstavenstva NDS.
V prípade, že sa počas piatka skomplikuje dopravná situácia, NDS pripúšťa aj dočasné uzavretie križovatky pri Metre (z Ivanky pri Dunaji). Motoristom preto odporúča vyraziť do hlavného mesta s väčšou časovou rezervou.
Čo sa bude diať na D1 počas víkendu?
Počas víkendovej uzávierky budú prebiehať predfinálne práce, ktoré majú úsek pripraviť na návrat bežnej premávky. Prioritou je frézovanie a pokládka nových asfaltových vrstiev v okolí Vajnorského jazera, čo je časovo najnáročnejšia časť celého postupu.
Zároveň sa uskutoční montáž desiatich ťažkých portálových konštrukcií, osadenie veľkoplošného trvalého aj premenného dopravného značenia a preznačenie niekoľkých kilometrov vodorovného značenia.
Rozšírenie D1 pri Bratislave sa blíži k záveru
Projekt rozšírenia D1 pri Bratislave, ktorý má prepojiť diaľnicu s mestským obchvatom, sa tak podľa NDS posúva do svojej predfinálnej fázy. Po ukončení prác bude v smere do Bratislavy medzi križovatkami Bernolákovo (Triblavina) a Ivanka sever k dispozícii štvorpruh, ktorý má vstup do mesta spriehľadniť a zrýchliť.
zdroj: Ndsas








































