Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Kľúčové detaily o koncepte si Aston Martin dobre stráži, no bolo potvrdené, že bude k dispozícii aj verzia s novým motorom V6, ktorý by mal mať premiéru vo vyššie spomenutom modeli 003. 

„Je to veľké potešenie oživiť meno Vanquish.“ - Andy Palmer, prezident Aston Martin Lagonda

Dizajn auta nápadne pripomína model Valkyrie. Hlavne predná časť akoby Valkyrie z oka vypadla. Jednou z úloh konceptu Vanquish bolo vytvoriť oku lahodiace auto a podľa mňa dizajnéri Astonu splnili túto úlohu na výbornú. Auto disponuje akousi eleganciou, akoby bolo stvorené do novej bondovky. No a krásne koncovky výfuku vytvárajúce líniu so zadnými svetlami sú len čerešničkou na torte.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Či sa dostane do výroby je otázne...

Okrem dizajnu auta nám Aston Martin toho veľa nepredstavil, no ak má byť Vanquish Concept hlavným konkurentom pre F8 Tributo a 720S, výkon nebude menší ako 515 kW (700 koní). Na rozdiel od Valkyrie a 003 dostane spojený hliníkový podvozok namiesto karbónového. Dôvod je prostý: cena. Hliníkový podvozok bude lacnejší a jednoduchší na výrobu, čo umožní Astonu stanoviť cenu vozidla podobnú konkurencii. Kedy a či sa koncept dostane do sériovej výroby ešte nie je známe, no podľa mňa je to jedno z najlepšie vyzerajúcich áut posledných rokov.

Zdroj: carscoops.com

Foto: astonmartin.com