Asi to nebola obyčajná nehoda len pre rýchlosť...

Ľudí, ktorí letia cestou a ohrozujú ďalších pri frajerovaní, a ešte si to točia na Instagram, odsudzujem! Prečo sa však zapodievam diskusiou a nepíšem o samotných škodách? Pretože práve v diskusii objavíte dvoch komentujúcich (ľudí, ktorí 31-ročného vodiča zjavne poznajú bližšie), a ktorí majú aj iné informácie, ako má polícia. Tá totiž uvádza, že vodič neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a narazil do zvodidiel. No je možné, že nehode predchádzala technická porucha. Konkrétne zlomený záves zadného kolesa.

Až po ňom mal nasledovať náraz do zvodidiel. Takisto informujú aj o jeho zručnostiach. “Chalan chodieva jazdiť na okruh, takže schopnosti, zručnosť a skúsenosti s rýchlou jazdou má a má sa aj kde vybúriť,” napísal Rado N. Ten políciu obvinil z toho, že vedome klame. Na to sa polícia ohradila tým, že vodičovi bola uložená bloková pokuta, ktorú na mieste zaplatil. Ak by došlo k nehode z technických príčin, bola by stále v štádiu objasňovania. No teória o zlomenej náprave získala ďalší bod na dôveryhodnosti. V minulosti sa majiteľovi na tomto Ferrari vyskytlo už viacero technických problémov, informuje Rado N.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Pochybujem o tom, že vodič Ferrari šiel predpísanou rýchlosťou. Práve vyššia záťaž, ktorá na nápravu pôsobila, mala za následok jej zlyhanie. Naše cesty majú ďalšiu obeť, chvalabohu iba materiálnu. Celková škoda je predbežne vyčíslená na 151 000 €. Krásne Ferrari 812 Superfast (nie F152, ako mylne uvádza polícia) bude určite chýbať. Ktorému názoru na nehodu chcete veriť, nechám na vás. Podľa mňa je tu z každého rožka troška. Možno sa vodič práve po tomto “zážitku”, ako mu naše cesty rozobrali auto, zapíše na čakaciu listinu na SUV od talianskej značky.

Foto: Polícia SR, diskusia Samuel P.