Ešte šťastie, že medzi 6. a 7. generáciou je malý dizajnový rozdiel.

Ešte šťastie, že medzi 6. a 7. generáciou je malý dizajnový rozdiel.

Na tento ostrý kabriolet sme čakali už dlhšie. S pribúdajúcim časom vyzeralo byť nepravdepodobné, že VW ho ešte niekedy vytiahne na verejnosť. Nádej živili len špionážne fotky. Nikomu nebolo jasné či kabriolet príde.

VW zničil všetky pochybnosti krátko pred Vianocami, kedy zverejnil prvé oficiálne video. Automobilka zahájila prípravu na leto trochu skôr. Oficiálnu premiéru môžeme očakávať na autosalóne v Detriote alebo v Ženeve.

"Radšej neskoro ako nikdy," povedali si vo VW a verejnosti ukázali video ich kabrioletu. To však znamená, že Golf R Cabriolet siedmej generácie tak skoro nepríde.

Video odhalenie však nehovorí nič o technických údajoch alebo o cene. Kabriolet pravdepodobne pod kapotu preberie techniku z šiestej generácie ostrého hatchbacku. Základ bude teda tvoriť dvojlitrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 199 kW (270 k) a maximálnym krútiacim momentom 350 Nm. Sila pôjde na všetky štyri kolesá.

Zrýchlenie odhadujeme okolo 6 sekúnd. R Cabriolet sa možno mierne dostane pod túto hodnotu. Maximálka je už tradične limitovaná na 250 km/h. Okrem toho bude mať novinka agresívnejší dizajn a zmeny budú aj v interiéri.

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: VW Eos nedostane žiadneho nástupcu. Už nie je v kurze