Tieto vynikajúce výsledky podčiarkujú silu produktového radu Hyundai v Európe, najmä vzhľadom na náročnú celkovú situáciu na trhu. Len minulý týždeň sme predstavili IONIQ 6, ktorý posilní naše vedúce postavenie v elektrifikácii. Tento model ešte viac zvýši kvalitu a rozmanitosť nášho predajného mixu. Verím, že to ešte viac rozšíri našu príťažlivosť a umožní nám udržať si náskok vo vysoko konkurenčnom prostredí. Hoci Hyundai nie je imúnny voči celkovým automobilovým trendom, očakávame, že náš podiel na trhu bude v nasledujúcich mesiacoch naďalej rásť vďaka našej ponuke zameraným na zákazníkov,“ uviedol Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe.

Za úspechom je výroba pre Európu v Európe

S uvedením viacerých nových produktov v posledných rokoch sa Hyundai môže pochváliť jedným z najmladších modelových radov v odvetví. Spoločnosť za úspech v Európe vďačí výrobe a vývoju, ktorá je prísne orientovaná na zákazníka. Viac ako 70 % áut značky predaných na starom kontinente sa vyrába v Európe a to v závodoch HAOS v Turecku a HMMC v Českej republike.

Výrobný závod v Českej republike vyrába 350 000 vozidiel ročne a nedávno prešiel radom vylepšení, aby sa stal jednou z najmodernejších automobilových tovární v Európe. Začiatkom tohto roka sa nošovický závod stal prvou továrňou Hyundai na svete, ktorá využíva na svoju prevádzku elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Dnes vyrába Hyundai v Českej republike takmer každý typ pohonnej jednotky, vrátane modelov s nízkymi až nulovými emisiami, ako je KONA Electric.

Hlavnými ťahúňmi predaja Hyundai v Európe boli v 1. polroku 2022 tradične najpredávanejšie a v Česku vyrábané SUV TUCSON, ktoré bolo nasledované modelom KONA. Medzi ďalšie obľúbené modely Hyundai patrili elektrické vozidlá KONA Electric a IONIQ 5.

Na Slovensku má za prvý polrok 2022 Hyundai na konte 5 102 predaných vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast predaja o viac ako 31%. S 2 550 predanými autami je aj po šiestich mesiacoch tohto roka najpredávanejšou značkou u súkromnej klientely na Slovensku. Najpredávanejším vozidlom na Slovensku je stále i30, ktorá sa rovnako ako TUCSON a KONA Electric vyrába v českom závode HMMC.