Google si po novom dokáže zapamätať, kde parkuje vaše auto.

Občas sa nám stane, že na parkovisku pred supermarketom po dlhom nákupe zabudneme, kde sme auto nechali. Prípadne na výlete v cudzom meste auto doslova stratíme v neznámych uličkách. Všetkému bude koniec. Google má pre nás riešenie.

Mobilný telefón s operačným systémom Android dokáže sledovať každý váš krok. Okrem rôznych negatív, môžeme na tejto funkcii nájsť aj niekoľko pozitívnych prvkov. Jedným je napríklad schopnosť smartfónu nájsť zaparkované/stratené auto.

Pre niekoho pôjde možno o zbytočnosť. Zábudliví ľudia však určite ocenia fakt, že svoje auto nájdu bez blúdenia a hľadania.

Google by nám novú službu mal sprístupniť už čoskoro.

Poslúžiť na to má inovovaná funkcia osobného mobilného asistenta Google Now. Ide o vylepšené vyhľadávanie, ktoré ponúka rôzne špecializované služby.

Ako to bude celé fungovať? Váš mobil bude úplne štandardne sledovať každý váš krok. To zaznamenáva, že bude poznať vašu polohu a rýchlosť. Vo chvíli, keď výrazne spomalíte svoj pohyb, systém si domyslí, že ste asi zaparkovali. Túto polohu si Google zapamätá a v prípade potreby vás tak dokáže k autu navigovať.

Viem, že takto popísané fungovanie má mnoho slabín. Jeho najväčšou nevýhodou je asi nutnosť samostatného „myslenia“, ktoré identifikuje, kedy ste zaparkovali. Na druhej strane, aplikácie tejto spoločnosti zvládajú rôzne veci. Novú službu Google dostane do našich mobilov spolu s ďalšou verziou asistenta Google Now.

Zdroj: androidpolice.com

Prečítajte si aj:  Stiahnite si NOVÚ mobilnú aplikáciu TopSpeed.sk pre Android! Je výborná :)