Cieľom kampaně „Zbavte sa svojho auta“ je vyzvať Slovákov, aby vymenili svoje auto za udržateľnejšie formy prepravy. Stačí prihlásiť staré auto cez formulár. Týka sa to starých áut do hodnoty 2 000 EUR a výmena sa späčatí až vtedy, keď užívateľ začne využívať cestovný kredit, v ktorom bude zohľadnená hodnota oproti nákupu. Kampaň trvá od 16. septembra do 5. októbra 2021.

Bolt sa dlhodobo snaží ponúknuť obyvateľom miest atraktívnejšiu alternatívu k doprave vlastným autom. “Zbavte sa svojho auta” je miestna iniciatíva, ktorá chce podporovať udržateľnejší rozvoj dopravy v krajine a pomôcť s odstraňovaním nevyužívaných áut z ulíc. Z hľadiska ekonomiky a udržateľnosti má vlastnenie veľmi starého auta veľa nevýhod. Jeho prevádzkové náklady stúpajú nutnosťou častých opráv, bezpečnosť zásadne klesá nie len zostarnutím mnohých pevnostných prvkov, ale aj otáznou funkčnosťou bezpečnostných prvkov ako abs, airbagov a bezpečnostných pásov. V neposlednom rade sú veľkou záťažou aj pre okolie, cez STK prechádzajú len problematicky, alebo úplatkami...

„Našim prvotným cieľom v Bolte je znížiť preťaženie miest a uľahčiť doprave. Poukazujeme na skutočnosť, že preprava vlastným osobným automobilom nie vždy je tým najlepším riešením. Touto kampaňou chceme Slovákom ukázať koľko času či peňazí môžu ušetriť a pozitívny vplyv na životné prostredie bude mať aj fakt, že sa zbavia svojho automobilu. Ak by k takémuto kroku pristúpilo viac ľudí, budú mestá lepším miestom pre život,“ vysvetľuje Lea Ballová, marketingová manažérka slovenského Boltu.
 
Užívatelia, ktorí majú záujem predať svoje staré auto spoločnosti Bolt, musia vyplniť formulár so svojimi osobnými údajmi a údajmi príslušného auta (model, rok, najazdené kilometre a fotografie). Tím Bolt potom auto vyhodnotí a navrhne kúpnu cenu, ktorá sa po prijatí premení na cestovný kredit za službu Bolt. Na podporu myšlienky odstraňovania nevyužívaných áut z ulíc, bude vybraté staré auto ekologicky zlikvidované. Prípadne otázky budú zodpovedané prostredníctvom e-mailu bratislava@bolt.eu.