Systém bezdrôtového nabíjania poznáme pod označením Qi. Ide o celosvetový štandard v bezdrôtovom nabíjaní, ktorý funguje na princípe elektromagnetickej indukcie. Pre využívanie bezdrôtového nabíjania potrebujete smartfón alebo tablet, ktorý podporuje túto technológiu. Následne je nutné umiestniť zariadenie blízko nabíjacej stanice.

Nabíjacia stanica môže byť umiestnená prakticky kdekoľvek v aute. Samotné nabíjanie začne automaticky. Po plnom nabití sa ukončí.

Elektromagnetická indukcia systému Qi zabezpečí bezproblémové nabíjanie. Od budúceho roka bude túto možnosť ponúkať každý Mercedes.

V každom novom Mercedese budete môcť nabíjať smartfóny alebo tablety bez použitia bežných nabíjačiek.

O voľbe systému Qi pre celosvetový bezdrôtový nabíjací štandard rozhodlo združenie výrobcov automobilov na zjednotenie integrácie smartfónov a tabletov do vozidiel CE4A (Consumer Electronic for Automotive). Jeho zakladajúcim členom je samotný Dailmler.

Napriek tomu však Mercedes nie je jediná automobilka, ktorá ponúka tento spôsob nabíjania. Qi sa objavuje aj napríklad v ponuke Toyoty. Nejde však o súčasť štandardnej výbavy.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Mercedes predstavil luxusný hybrid triedy S s podozrivo nízkou spotrebou