Litrový výkon tohto motora je slušných 96 koní na liter. Veľmi zaujímavým je však údaj max. krútiaceho momentu, ktorý v špičke dosahuje až 510 Nm pri 4 750 ot. To znamená, že tento motor ponúka z jedného litra 108,5 Nm. Výborná hodnota na atmosférický motor. Ten vďaka ladenému variabilnému výfukovému potrubiu ponúka aj extra zaujímavý zvukový prejav. Systém má vo výfukovej vetve ventily, ktoré majú vplyv na priebeh krútiaceho momentu vo vyšších otáčkach a zároveň zásadne menia zvuk motora, ktorého obmedzovač zasahuje pri 7 200 ot.

Rozloženie hmotnosti tohto fešáka hore bez je ideálnych 47/53 v prospech zadnej nápravy. Je to logické, keďže sa jedná o výkonnú zadokolku. Pri autách tohto druhu neplatí, že idál je len jeden a to 50/50. Perličkou je systém aktívneho pruženia Skyhook, ktorý neustále upravuje tvrdosť tlmičov podľa jazdného štýlu a povrchu. Okrem toho je na prístojovke gombík Sport, ktorý prehodí nastavenie auta do agresívnejšieho módu nie len v oblasti pruženia, ale aj nastavenia posiľňovača, plynu a prevodovky.

Dynamické parametre sú pre otvorené auto viac než slušné. Maximálka je 285 km/h a zrýchlenie z pokoja na stovku trvá 5,2 s. Zaujímavým je iste opačný proces, teda extrémna decelerácia. Zo stovky zastaví GranCabrio Sport na vzdialenosti len 35 m.

Premiéra Maserati GranCabrio z autosalónu Frankfurt 2009

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov