Ženy majú radi bezpečné a praktické autá.

Základným ukazovateľom je podiel preferovania konkrétnej farby jedným pohlavím. Dámy majú prednosť a teda začnem so ženami. V porovnaní s mužmi preferujú striebornú farbu o 9,2 percenta viac ako muži. Za ňou nasleduje hnedá, zlatá, béžová, modrá a žltá.

Muži v porovnaní so ženami najviac preferujú červenú. Rozdiel v porovnaní so ženami predstavuje až 12,3 percenta. Na ďalších miestach skončili oranžová, čierna, biela, zelená a sivá farba. Červená a oranžová sa prirodzene najčastejšie objavujú na športových automobiloch.

Vždy som si myslel, že červené autá patria najmä ženám. No tie preferujú striebornú, hnedú, zlatú, béžovú alebo žltú farbu.

Oranžových áut síce veľa nie je, no ak sú, tak ich majú najskôr muži.

Zistené údaje potvrdzujú, že muži preferujú športové autá, zatiaľ čo ženy skôr zaujímajú praktické automobily za rozumnú cenu. Prieskum okrem toho odhalil aj iné zaujímavé veci. Povedali by ste, že najfrekventovanejšia farba minivanov je modrá?

V oblasti ceny sú na tom najlepšie čierne autá, ktorá sa v priemere predávajú za 21 719 dolárov (15 980 eur). Najlacnejšie sú zelené automobily. Ich priemerná hodnota je približne 13 220 dolárov (9720 eur).

ISeeCars je portál, ktorý slúži na vyhľadávanie nových a jazdených vozidiel. Vo svojej databáze má 30 miliónov automobilov.

Zdroj: iseecars.com

Prečítajte si aj:  Farba Nissanu Skyline R33 reaguje na teplotu