S dopravou úzko súvisia aj policajné autá. Označené sa dajú ľahko všimnúť, neoznačené sa dajú identifikovať. V našej krajine na meranie rýchlosti polícia využíva nemecké resp. koncernové stroje, ale nájsť môžeme aj  obyčajný Peugeot 208, alebo stroje z kórejskej produkcie. V iných krajinách policajti používajú tiež rôzne mašiny, alebo dokonca rovno stíhačky. Nová informácia o obnove vozového parku polície prichádza z Anglicka a z Rumunska.

Briti myslia ekologicky. Nahrádzajú klasické spaľovacie motory vo verejnej sfére za motory, ktoré využívajú alternatívne zdroje paliva. 

Britský Scotland Yard avizoval nákup až 250 policajných áut s alternatívnym pohonom tento rok. Tesla je pre Britov jednou z najviac zaujímavých automobiliek. Šéf metropolitnej polície sa už údajne dohadoval s Elonom Muskou o možnosti dodania áut do flotily polície. Briti chcú použiť Teslu po vzore polície v Los Angeles, kde už nejakú dobu slúži. V Londýne je celkovo 1400 nabíjačiek, takže nabíjanie je bez problémové.  
Rezort už prestal objednávať naftové motory, ktoré by mali slúžiť nie len v Londýne, ale aj v iných veľkých mestách, ktoré trápi smog. V budúcom roku by malo dôjsť k dodaniu ďalších áut s alternatívnym pohonom. Celkovo sa rozpráva až o 700 kusoch. Okrem Tesly sú v hre aj Mercedes, Nissan, Ford, Renault a VW. 

Britský Scotland Yard avizoval nákup až 250 policajných áut s alternatívnym pohonom v tomto roku. Tesla je pre Britov jednou z najzaujímavejších kandidátov. Šéf metropolitnej polície sa už údajne dohadoval s Elonom Muskom o možnosti dodania áut do flotily polície. Briti chcú použiť Teslu Model S po vzore polície v Los Angeles, kde už nejakú dobu slúži. V Londýne je celkovo 1400 nabíjačiek, takže "tankovanie" bude bezproblémové.  

Tesla Model S už nejakú dobu slúži v uliciach amerického Los Angeles.Čoskoro sa jej dočkajú aj britskí policajti.

Rezort už prestal objednávať naftové motory, ktoré mali slúžiť nielen v Londýne, ale aj v iných veľkých mestách, ktoré trápi smog. V budúcom roku má dôjsť k dodaniu ďalších áut s alternatívnym pohonom. Celkovo sa rozpráva až o 700 kusoch. Okrem Tesly sú v hre aj značky ako Mercedes, Nissan, Ford, Renault či dokonca VW. 

Rumunská polícia nedostane verziu Quadrifoglio ako Carabinieri v Taliansku  

Rumunská polícia je druhá na svete, ktorá bude používať Alfa Romeo Giulia.

Rumunsko je druhou krajinou na svete, ktorá pre svoj policajný zbor objednala nové Alfy Romeo Giulia. Prvou krajinou bolo tradične Taliansko. Zatiaľ čo talianski Carabinieri používajú najvýkonnejšiu verziu Quadrifoglio Verde so 6-valcom prepĺňaným 2 turbami, Rumuni sa musia uskromniť s menším benzínovým prepĺňaným dvojlitrom vo verzii Veloce, ktorý je takmer o polovicu slabší. Konkrétne má výkon 206 kW (280 koní) a 400 Nm. Výkon prenáša 8-stupňová automatická prevodovka, ale 100 km/h stále dosiahne za pekných 5,2 sekundy. Alfa Giuliu Veloce nasadili k dopravnej polícii a budete ju môcť stretnúť na diaľnici A3 a v okolí Bukurešti.

STÍHAČKA PRE CARABINIEROV - ALFA ROMEO GIULIA QUADRIFOGLIO

STÍHAČKA PRE CARABINIEROV - ALFA ROMEO ...

Nedávno uzrela svetlo sveta nová Giulia, náhrada za dizajnovo stále krásny typ 159. Prišla hneď v najvýkonnejšej ...

07. 05. 2016
ČESKÍ POLICAJTI DOSTALI 10 AUDI S6 SO 450 K. DIAĽNIČNÉ STÍHAČKY TO NEBUDÚ

ČESKÍ POLICAJTI DOSTALI 10 AUDI S6 SO 450 ...

V týždni pred Vianocami dostala česká polícia krásny dar. Najvyšší zástupcovia Polície ČR prevzali kľúče od 10 ...

05. 01.