Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

zdroj foto: alutec.de

Radí Helena Mikulová, špecialistka na predaj hliníkových diskov zo spoločnosti BENET SK

Ako vyberať?

* Technický preukaz vozidla a technická špecifikácia, ktorá sa týka diskov sú alfou a omegou. Ak čísla dodržíte, predídete problémom na ceste i s políciou.
* Vyberajte disky „rozumom“, so zodpovedajúcimi parametrami vzhľadom k vášmu autu – estetika nemôže prevažovať nad bezpečnosťou. 
* Preverte si, či ponúkaný disk obsahuje najdôležitejší údaj a to je KBA (typové schválenie). Tento údaj je vyrazený na disku a obsahuje KBA a číselný rad.
* Pýtajte si od predajcu TUV certifikát k predávanému disku.
* Ak disk neobsahuje KBA + číselný rad, prípadne E (správu o homologizácii) s číselným radom, takýto výrobok rozhodne nie je originál.
* Nápadne nízka cena je predzvesťou veľkých problémov.

zdroj foto: predajdiskov.sk

Kde nakupovať?


* Hľadajte renomovaného výrobcu/distribútora – navštívte jeho showroom, vyskúšajte online konfigurátor (východiskom je práve TP vášho auta)
* Kvalitné pneu- a autoservisy zvyčajne ponúkajú aj zliatinové disky, pozrite si ich priamo u nich
* Nezabúdajte na už spomínané : každý disk má svoje „CV“ (technické údaje, ktoré potvrdzujú jeho pôvod a kvalitu) a každý spoľahlivý obchodník ho má k dispozícii
* Ak nakupujete online, majte na pamäti dôveryhodnosť e-shopu, podstatné sú podmienky vrátenia peňazí a reklamácie v prípade, že ste s nákupom nie ste spokojní
* Kúpou diskov sa ich život na ceste iba začína – odborník vám poradí, ako sa o ne starať v prípade bežnej údržby a čo robiť vtedy, keď sa disk významne poškodí – či už na povrchu alebo v rámci celej štruktúry.

zdroj foto: predajdiskov.sk

Ako sa o disky starať?

* Je dôležité vedieť, že každý disk sa vo výrobe do svojej finálnej podoby niekoľkokrát upravuje, preto potrebuje primeranú starostlivosť.
* Ak ste investovali do kvalitných diskov, investujte do kvalitných značkových prípravkov. Rozhodne sa vám to vráti v podobe pekného vzhľadu a hlavne – dlhšej životnosti.
* Starostlivosť o disky závisí aj od ich materiálu, povrchu – leštený, matný, chrómový či klasický strieborný. V čom je rozdiel?

Striebornú klasiku alebo matné disky bez leštených plôch môžete umývať aj v auto umyvárni alebo agresívnejšími prípravkami, 
leštené disky – či už sú strieborné alebo iných farieb, potrebujú jemnú starostlivosť, aby sa nepoškodila ich povrchová úprava. Odporúčame špeciálne prípravky, najlepšie ručné umývanie,
chrómové disky – ich údržba rovná sa používaniu prípravkov určených výhradne na čistenie takéhoto povrchu, rovnako ako pri diskoch, ktoré pozostávajú napríklad z viacerých dielov.

Čistenie odporúčame pravidelne každý týždeň, základom (popri špeciálnych prípravkoch) je jemná handrička/hubka a teplá saponátová voda. Zabudnite na textílie či kefy s abrazívnou plochou, aby ste napríklad nepoškodili lak.  Disky zásadne čistite, keď sú úplne vychladnuté. Po kompletnom vyčistení má posledné slovo voskovanie.

V prípade, že ste starostlivosť o hliníkové disky dlhodobo zanedbali, sami si nepomôžete. Odborníci pomocou takzvaného „clayovania“ zbavia diskov všetkej špiny a nánosov a po nastriekaní ochranného laku budú ako nové

Pozor – mechanicky poškodený – ulomený, pokrivený či prasknutý disk – odneste priamo do servisu. Seriózny predajca, odborník určite nájde spôsob, ako ho zreparovať alebo nahradiť.

zdroj foto: predajdiskov.sk


Benet sk s.r.o je firma s dlhoročnou tradíciou, ktorá vznikla v roku 1996. Pôvodne sa zaoberala distribúciou náhradných karosárskych dielov na osobné automobily. Postupne do svojho portfólia zaradila výfuky, motorové diely a disky. V roku 2008 Benet získal priame zastúpenie na predaj hliníkových diskov značky Brock, Alutec, Anzio, Sparco. Sieť obchodných partnerov siaha od Slovenska cez Českú republiku a Poľsko. 

www.predajdiskov.sk

zdroj foto: predajdiskov.sk