Čo je SR3 painting?

Aj keď hliník nekoroduje ako železo alebo oceľ, oxidácia sa časom prejaví neatraktívnou šedou vrstvou. Nová technológia zabezpečuje, že zliatinové disky aj po rokoch používania vyzerajú skvelo.  Lakovanie SR3 painting totiž zvyšuje prirodzenú ochranu disku proti posypovej soli a drobným škrabancom.

Skratka SR3 znamená:

Salt Resistant - odolnosť voči soli
3-vrstvé lakovanie - základný náter, farebný náter, povrchová úprava
 

Základný náter je z tvrdej práškovej farby čiernej, alebo svetlo sivej farby, elektrostaticky aplikovanej a následne "vypekanej" pri teplote 210°C počas 45 minút. Farebný náter je aplikovaný formou mokrého striekania. Tiež potrebuje 40 minút vytvrdzovania pri 180°C. Transparentná ochrana je posledná vrstva povrchová úprava, ktorá ako prvá prichádza do styku s vplyvmi prostredia.

Odolnosť technológie SR3 painting preverili v testoch nezávislého laboratória v súlade s normou ECE-R124. V ňom sú disky vystavené 300 hodín intenzívnemu narážaniu drobných kamienkov, soli, kyseliny octovej a chloridu medi. Ako dobre sú hliníkové disky lakované metódou SR3 painting potvrdzuje aj test striekaním slaného roztoku na poškodený povrch disku v súlade s CASS.

Skúška krížovým rezom

Pre overenie pevného priľnutia vrstvy k povrchu robia skúšku krížovým rezom. Povrch rozrežú šiestimi rovnobežnými rezmi krížiacich sa v pravom uhle na ďalších šesť rezov. Následne na ten povrch nanesú štetcom vrstvu soli pre potvrdenie, že náter odolá soli bez olupovania. Aby bola zabezpečená požadovaná kvalita a vysoký štandard SR3 dosiahnutý v testoch, každý disk prechádza vizuálnou kontrolou a meraním nanesenej vrstvy. Vlastnosť "Salt Resistant" diskom Alcar ostáva po celú dobu ich životnosti.