V ručnej autoumyvárni KV Detail majú s odstraňovaním "zapečeného" hmyzu v laku bohaté skúsenosti. Lak sa im v drvivej väčšine podarí zachrániť a hmyz odstrániť pomocou strojového leštenia. Lak navyše získa hlboký, zrkadlový lesk. Horšie je to s poškodením rozleptaného laku po vtáčom truse, ktorý na 90 % zachrániť leštením možné nie je a treba navštíviť lakýrnika (opäť téma pred-minulého článku).

Leštiace pasty dokážu zázraky

Ak máte po letnej sezóne poškriabaný lak napr. od konárov, psa, mačky, nakladania predmetov na/do vozidla, prípadne od neodborného umývania, nie je všetko stratené. Moderné leštiace pasty a leštičky dokážu zázraky. Napríklad v prípade poškodeného laku po neodbornom umývaní kuchynskou hubkou na riad - drsnou, zelenou stranou (nebolo to jeho vinou). S rovnakým problémom navštívil s VW Golf klient umyváreň KV Detail.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Po 1,5 dni práce škrabance zmizli a lak získal opäť hlboký lesk. Auto po leštení zavoskovali 2 vrstvami tuhého karnabuského vosku, aby panensky hladký lak získal ochranu - napr. voči už spomínanému hmyzu.

Ako zistiť, či sa dá poškriabaný lak ešte zachrániť? Ideálne je prísť do KV Detail na osobnú obhliadku, kde ochotne poradia, vysvetlia a následne sa dohodnú na cene a termíne. Orientačná cena strojového leštenia začína na 129 eur (malé auto typu Fabia, Punto, Corsa). Pri výbere kto a kde bude auto leštiť sa rozhodne neulakomte na cene. Lákavé ponuky strojového leštenia za 50-70 eur sa môžu draho preplatiť. Po "profesionáloch" môžu zostať na laku hologramy (fľaky, stopy po leštičke prí uponáhľanom leštení) najmä na tmavých lakoch, ktoré vidno hlavne na slnku. Odstránenie takého neprofesionálneho leštenia predstavuje ďalšie zbytočné náklady a čas...

Takto zle vyzerá lak karosérie po neodbornom leštení. Má znaky po rotačných pohyboch, ktoré vidno hlavne na slnku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

V prípade záujmu o kvalitnú renováciu laku sa ozvite na tel. č. 0907 079 922, alebo na info@kvdetail.sk a dohodnite si termín osobnej obhliadky auta na prevádzke KV Detail v Hoteli Bratislava v Ružinove.