Väčšina z vás sa už určite niekedy vo svojom živote rozhodla pre kúpu jazdeného vozidla. Ako už určite viete, s kúpou jazdenky sa spája mnoho chytákov a nejasností. Na trh ale prichádza portál, vďaka ktorému už nebudete riskovať kúpu stočeného alebo kradnutého auta. Taktiež už nemusíte prehľadávať všetky online platformy kvôli rozdielom v uvedených informáciách či cenách.

Bazoš, Autobazár.sk či eu je len pár platform z mnoha, na ktorých môžete nájsť jazdené autá. Líšia sa najmä užívateľským rozhraním, kategóriami v ktorých môžete vyhľadávať a ponukou. Paradoxom je, že jedna spoločnosť vlastní až štyri platformy a postupne si začína vytvárať monopol. Ešte pred pár rokmi, keď internet nebol taký rozšírený ako dnes, rozdielne ceny rovnakého vozidla na rôznych autobazároch boli častým fenoménom. Stávalo sa totiž, že predajcovia ponúkali svoje autá na populárnejších platformách za vyššie ceny, pretože inzerát videlo väčšie množstvo potenciálnych kupcov. A vďaka www.sego.sk hneď zistíte za akú cenu je vozidlo ponukáne na všetkých portáloch.

Hlavnou výhodou platformy Sego je to, že funguje na princípe internetových vyhľadávačov (ako napr. Google). Systém každý deň vyhľadáva a pridáva nové inzeráty. To znamená, že okrem vozidiel, ktoré tu inzerujú používatelia tu nájdete všetky vozidlá, ktoré sú momentálne inzerované na všetkých slovenských portáloch. Možnosť nájsť všetky vozidlá na jedinom portáli vám ušetrí mnoho času. Vyhľadávanie je pritom intuitívne a jednoduchšie ako na ostatných portáloch.
 
Akonáhle si vyhľadáte požadované vozidlá, nájdete pri nich obrázok s informáciou o tom či sa jedná o overené alebo neoverené auto. Túto informáciu vám neposkytne žiaden iný portál, rovnako ako aj pomer ceny a hodnoty. Ceritifkát o overení vozidla nie je len nejaký lacný reklamný trik, ale reálny certifikát od portálu www.overenie-vozidla.sk. Po rozkliknutí inzerátu uvidíte okrem fotografií a technických údajov či poznámok aj presmerovania na dôveryhodné portály, ktoré vám môžu preveriť aj platnosť STK alebo spraviť už spomínané overenie. Ak auto už prešlo overovacím procesom v minulosti, môžete si prezrieť jeho report.
 
Ďalším závažným problémom pri kúpe jazdeného auta je zavádzanie, prípadne klamstvá. V tejto situácií vám môže predávajúci tvrdiť, že na aute jazdil dlhé roky on sám alebo jeho príbuzný, o auto bolo dobre starané, alebo dokonca bolo jazdené iba cez víkendy za pekného počasia. Neznalec by si povedal, že to musí byť skvelá kúpa, avšak pravda často leží niekde inde. Častokrát totiž túto taktiku používajú priekupníci áut, ktorí predávajú autá online ako súkromní predajcovia. Jednoduchým a efektívnym riešením, ktoré ponúka Sego je zobrazenie ostatných ponúk daného predajcu. A to nie len aktuálnych, ale všetkých za posledných 12 mesiacov.

Za zmienku určite stojí aj možnosť financovania vozidla cez nový produkt od Slovenskej sporiteľne, dostupný exkluzívne na tomto predajnom portáli.
 
Pre nových návštevníkov a technicky menej zdatných je v pravom dolnom rohu chatové okienko s podporou. Túto funkciu ponúka Sego.sk ako jediný z už spomínaných portálov. Operátor ochotne pomôže návštevníkom stránky s otázkami pri hľadaní alebo zadávaní inzerátov. Je to jasný dôkaz toho, že tu zákazník patrí na prvé miesto. Pre pridanie inzerátu stačí zadať ŠPZ alebo VIN číslo a systém za vás následne vyplní údaje ako obsah motora, rok výroby, prevodovku, výkon a mnoho iného. Tým vám opäť šetrí čas – už nemusíte zdĺhavo hľadať všetky technické informácie o aute v techničáku.
 
Navyše, Sego spolupracuje s občianskym združením LEPIDLO, ktoré prevádzkuje stránku overeniekm.sk. Táto stránka zbiera referenice na všetky autobazáre na Slovensku, či už sú negatívne alebo pozitívne. Ak teda vozidlo predáva autobazár, v pravom dolnom rohu stránky nájdete jeho hodnotenie, čo vám môže pomôcť pri rozhodovaní. Informácia takéhoto typu je v dnešnej dobe na nezaplatenie. Podobne prebieha aj spolupráca so známou skupinou HAKA, ktorá sa zaoberá hľadaním kradnutých áut. Tie zdieľa vo svojej skupine na Facebooku, ktorá má už vyše 170 tisíc členov. Nedávno kradnuté autá si môžete prezerať práve na tomto mieste, no časom sa dá v takom ohromnom kvante stratiť. Na www.Sego.sk pod hlavičkou HAKA – Kradnuté vozidlá nájdete všetky autá z facebookovej skupiny, no tu je možné ich filtrovať podľa ŠPZ alebo VIN čísla. Systém pridávania kradnutých vozidiel zo skupiny HAKA je podobný ako pri pridávaní inzerovaných vozidiel – akonáhle HAKA pridá nové kradnuté vozidlo, systém ho automaticky zaeviduje do databázy.
 
Sego.sk je jasným dôkazom toho, že na tomto svete nie sú len ľudia, ktorí sa na vás chcú neprávom obohatiť. Uľahčí vám prácu pri hľadaní či inzerovaní vozidla a jeho prípadného overenia. Na tejto platforme je takmer nemožné, aby ste kúpili mačku vo vreci.