Vodič na križovatke označenou značkou STOP musí zastaviť vždy! Ale...  

Požičiam si pritom rovno celú informáciu, ako ju prezentujú na jednej našej spriatelenej stránke... "KEDY „STOP“ NEZNAMENÁ NUTNOSŤ ZASTAVENIA? Polícia informuje, že na „stopku“ netreba reagovať v tomto prípade. Ako vodič druhý alebo tretí v poradí s dostatočným rozhľadom a prehľadom nad situáciou, máš možnosť pokračovať v jazde bez zastavenia a riskovania pokuty... V tomto prípade teda môžeš „stopku“ prejsť bez zastavenia a riskovania pokuty." JE TO NEZMYSEL!!! 

Pustíme si preto slová viceprezidenta PZ ešte raz...

Ako to teda je?

Platí to, čo povedal Ľubomír Ábel v dokrútke. Mnoho ľudí si po tomto videu začalo mýliť pojmy s dojmami. Môže za to nie celkom správna, či šťastná interpretácia zákona zo strany policajného funkcionára. Na križovatke musí vodič zastaviť vždy, ak je na križovatke STOP-ka a vodorovné dopravné značenie.

Výnimka je vtedy, ak je na križovatke za sebou nastúpených viacero áut, ktoré už STOJA a na vozovke nie je žiadne vodorovné dopravné značenie. Vtedy zastaví prvý vodič na hranici križovatky. Potom, ak prvý vodič prejde a situácia a rozhľadové pomery to umožňujú, tak môžu prejsť križovatkou ostatní vodiči bez toho, aby autá opäť na hranici križovatky zastavili. 

Odporúčanie

Veľké množstvo osadených dopravných značiek "Stoj, daj prednosť v jazde" má naozaj svoj význam. STOP-ka tam jednoducho nie je pre nič za nič. Nikdy nič nepokazíte, ak zastavíte na hranici križovatky aj bez čiary na zemi. Je to lepšie, ako by ste mali rozbiť auto. Navyše, toto naše pravidlo neplatí na celom svete. Preto ak vidíte stopku, vždy radšej zastavte. Vyhnete sa zbytočným problémom.