Verejnosť sleduje mladú čínsku automobilku Qoros stále častejšie a pozornejšie. Na Slovensku to platí dvojnásobne, keďže u nás je jediná predajňa v Európe. V súčasnosti je na trhu k dispozícii sedan, ktorý sme už mali možnosť vyskúšať. Na ceste k zákazníkom je aj hatchback. Všetci sme to dobre vedeli. Automobilka však odhalila jeho ceny. Síce ide len o čísla pre domáci trh, niečo nám to o cenovej politike výrobcu predsa len napovedia.

Pod kapotou bude 1,6 litrový preplňovaný benzínový štvorvalec.

Poďme rovno k veci. Základ Qorosu 3 Hatch stojí 119 tisíc jüanov, čo v prepočte predstavuje 14 050 eur. V základnej výbave „Essence“ ponúkne 8 palcový dotykový displej, 16 palcové zliatinové kolesá, bezkľúčové štartovanie alebo šesťstupňový manuál. Výbava s označením „Essence Plus“ dodá elektricky ovládateľné strešné okno alebo 17 palcové kolesá.

 

Stredný stupeň „Experience“ na palubu prihodí QorosQloud 3G internet, kožený volant a hlavicu radiacej páky, zadnú kameru, audiosystém s výkonom 150 wattov a 6 stupňový automat. To všetko s cenou 139 tisíc jüanov a teda 16 411 eur.

 

Mnohí by určite chceli, aby neznáma čínska značka predávala autá za 5000 eur. V tomto prípade sa to však asi nestane. Cena 14 alebo 20 tisíc eur supernízka nie je. Qoros chce v istých oblastiach konkurovať prémiovým automobilkám. Pri množstve výbavy, ktorú ponúka je jeho cenovka veľmi priaznivá. Na trhu však najlacnejší rozhodne nie je a nebude.

Vrcholná výbava „Elegance“ príde s cenovkou 171 900 jüanov (20 296 eur). V tejto konfigurácii nájdeme bi-xenónové svetlomety, 18 palcové kolesá, elektricky nastaviteľné a vyhrievané predné sedadlá spolu s celokoženým interiérom.

 

Sedan je u nás aktuálne dostupný len v jednom stupni výbavy. Je však len otázkou času, kedy výrobca prístupní aj ostatné. Aký postup zvolí v prípade hatchbacku zatiaľ nevieme.

 

Ceny sa však samozrejme môžu mierne odlišovať. Sedan v top výbave v Číne predávajú za 167 900 jüanov čo v prepočte znamená 19 824 eur. Na Slovensku je jeho cena 20 860 eur. Podobnú odchýlku teda môžeme očakávať aj v prípade hatchbacku.

 

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj:  Slovensko Qorosu nestačí. Bude expandovať do celej Európy