Rallycross naberá na popularite a Slovakia Ring je jeho súčasťou. Preto sa FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross pôjde hneď dvakrát. Najprv otvorí motoristickú sezónu nášho pretekárskeho okruhu 25. a 26. marca a potom sa vráti na rallycrossové finále 21. a 22. októbra 2017. Súboje nárazník na nárazník sa budú odohrávať na 1250 m dlhej trati, kde bude 65 % asfaltu. Diváci si akciu vychutnajú z hlavnej a montovanej tribúny pozdĺž štartovej rovinky.

Rallycros sľubuje kopu napínavých súbojov

Rallycross bude tento rok na Slovakia Ringu až dvakrát, najprv počas víkendu 25. a 26. marca a potom na jeseň 21. a 22. októbra.

Rallycross je rýchly a dynamický šport, preteky sa idú na 4 až 6 kôl a počas podujatia ich bude veľa, tým pádom sa na trati stále niečo deje a diváci nemajú núdzu o tvrdé súboje. Pretekári sa budú pasovať s náročnými podmienkami v podobe ťažkých prechodov medzi asfaltom a šotolinou. Povinnosťou každého z nich bude počas pretekov absolvovať Joker Lap, kedy budú musieť ísť po predĺženej šotolinovej časti trate, ktorá je oproti bežnému kolu pomalšia o 1 až 1,5 s.

Rallycross na Slovakia Ringu štartuje 25. marca

Opäť sa môžeme tešiť na európsku špičku. Na Slovakia Ring príde aj tím Majstra Zóny Strednej Európy, Rakúšana Maxa Puchera, ktorý štartuje aj v Majstrovstvách Sveta v rallycrosse FIA WRX.  Ak ešte nemáte plán na víkend 25. a 26. marca 2017, príďte sa pozrieť na FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross na Slovakia Ringu, iste nebudete ľutovať. Vstupenku si môžete kúpiť na mieste a stojí 12 €.

Zdroj: tlačová správa

BUDÚ Z RALLYCROSSU PRETEKY KOSAČIEK?

BUDÚ Z RALLYCROSSU PRETEKY KOSAČIEK?

Rallycross je rýchly a dynamický, jazdci zo seba musia počas krátkych a šialených pretekov dostať maximum. Také niečo, ...

31. 10. 2016
KEVIN ERIKSSON DRIFTOM PO VONKAJŠEJ STRANE PREDBEHOL 3 SÚPEROV!

KEVIN ERIKSSON DRIFTOM PO VONKAJŠEJ STRANE ...

Rallycross naberá čoraz viac na popularite a v štartovej listine sa objavujú priam legendy, ako napríklad Sebastien Loeb ...

21. 10. 2016