Novučké Karmy boli našťastie poistené, čo znamená, že značka Fisker by nemala utrpieť žiadne vážne ujmy okrem toho, že niektorí klienti sa svojho vysnívaného auta asi nedočkajú...
Fisker Karma by si vedela predstavit aj pozitívnejšie PR... Foto (c) Jalopnik.com

Fisker Karma by si vedela predstavit aj pozitívnejšie PR... Foto (c) Jalopnik.com

16 kusov Fisker Karma dokonca zhorelo do tla, takže z nich prakticky neostalo nič. A ako je to možné?

Prístav Port Newark v New Jersey je umiestnený neďaleko brehu Atlantického oceánu, čiže pri zvýšenej hladine a prílivovej vode to schytal celou silou. Tento prístav je totiž hlavné prekladné miesto pre mnohé automobilky, stačí sa len pozrieť na Google Maps a budete šokovaní jeho rozlohou a počtom áut, ktoré sa tu nachádzajú. Vyššia hladina slanej vody totiž spôsobila zaplavenie tejto obrovskej plochy, na ktorej sa nachádzali spomínané Karmy. A uznajte, kombinácia soľ, voda a jemná elektronika nejdú rozhodne k sebe. Takže výsledkom niekoľko hodinového zatopenia celého auta bola korózia elektrických obvodov a následný skrat poslal tieto autá do šrotu. Teda najprv jedno, od ktorého sa chytilo niekoľko ďalších kúskov.

Aby sme ale nešírili paniku, ohňom ľahlo aj niekoľko ďalších hybridov od iných výrobcov. Ale, logicky, najväčšia pozornosť je upriamená na exotický Fisker Karma. Takže majiteľ zatiaľ jediného kúsku v Bratislave môže ostať v kľude :)


zdroj: Jalopnik.com