Pri pohľade na stojan pri tankovaní mnohých určite napadlo, že dobre už bolo.

Pri pohľade na stojan pri tankovaní mnohých určite napadlo, že dobre už bolo.

Pre určovanie cien Slovenských pohonných látok je rozhodujúce obchodovanie na burze v Rotterdame. Na tomto mieste zlacnel benzín za posledné 2 týždne o 8 centov. Pumpári u nás išli dole len v priemere o 2 centy. Priestor pre ďalšie zlacňovanie tu rozhodne je. Optimistické predpovede hovoria o páde cien pod 1,5 €.

Ak tankujete do svojho auta benzín, máte sa načo tešiť. Nečakajte však skokové zlacnenie. Cena bude pravdepodobne klesať postupne v horizonte niekoľkých týždňov. To všetko za predpokladu, že ceny na burze nezačnú prudko rásť.

Natural 95 možno klesne pod 1,5 €. Povedzme si však pravdu, mohol by ísť dole ešte aspoň o 30 centov za liter.
Dúfajme, že naši pumpári nebudú so zlacnením dlho váhať.

Dúfajme, že naši pumpári nebudú so zlacnením váhať príliš dlho.

S naftou to je inak. V zime je vykurovacia sezóna a vtedy stúpa dopyt po vykurovacích látkach. Určite sa zhodneme, že nafta je vykurovacia látka a teda obchoduje sa spolu s ostatnými. Nafta má priestor na zlacnenie o 1,5 centu a od štvrtka zlacnela o 1 cent.

Dnes sa priemerné ceny benzínu pohybujú okolo 1,576 € a po zlacnení by mali dosiahnuť 1,496 €. Nafta je dnes na priemernej hodnote 1,471 € a môže klesnúť na 1,456 €. Piloti benzínových áut môžu už čoskoro na 50 litrovej nádrži ušetriť aj 4 €.

Zdroj: auto.sme.sk

Cenám ropy nepomáhajú konflikty v krajinách, kde sa ropa ťaží vo veľkom.

Cenám ropy nepomáhajú konflikty v krajinách, kde sa ropa ťaží vo veľkom.