Odovzdávanie symbolického šeku v nemocnici v Banskej Bystrici

Rally Radosti je charitatívna jazda najzvodnejších áut Slovenskom

Charitatívna jazda superšportových a športových áut má za sebou úspešne 3. ročník, ktorý sa konal posledný augustový víkend. V dňoch od 27. do 29. augusta pritom kolóna športiakov vyzbierala na námestiach 20 208 eur. Ide pritom iba o príspevky, ktoré návštevníci a účastníci vhodili do jednej z dvoch zaplombovaných kasičiek. Oficiálna zbierka však prebiehala aj online – formou darovských SMS či dobrovoľných príspevkov na transparentný účet. Celkovo sa charitatívnej organizácii pritom podarilo vyzbierať zatiaľ rekordnú sumu, ktorá činí 40 366,15 eur!

Viac než 40 tisíc eur je nový rekord

„Sme nadšení a dodnes tomu ťažko veríme. Rally Radosti každým dňom rastie, dôkazom čoho je aj výsledok tohtoročnej zbierky. Viac než 40 tisíc eur je suma, ktorá už dokáže čosi urobiť a nesmierne nás teší, keď vidíme výsledky našej práce,“ uviedol Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti a dodáva: „Tento rok sme peniaze odovzdali neocniciam v Bratislave, Banskej Bystrici a Michalovciach, pričom vyzbierané financie sú určené pre deti s nefrologickými ochoreniami.“

Odovzdávanie symbolického šeku v nemocnici v Bratislave

„Som nesmierne rád, že pomôžeme nefrologickým pacientom, pretože ako dieťa som sám strávil v nemocnici s nefrologickými problémami niekoľko mesiacov, takže z vlastnej skúsenosti viem, ako veľmi dokážu aj drobnosti pomôcť – či už to bude chýbajúci stroj pre lekárov, či napríklad premaľovanie a skrášlenie izieb pre deti, hračky, televízor s rozprávkami alebo napríklad pohodlná a polohovateľná posteľ, v ktorej trávi dieťa hodiny počas dialýzy,“ dodal Michal Krajčír, spoluorganizátor Rally Radosti. 

Rally Radosti venuje každoročne 100 % výťažok zo zbierky na pomoc deťom s rôznymi ochoreniami či problémami. V prvom ročníku išiel výťažok na pomoc deťom s onkologickými ochoreniami, v druhom ročníku bola zbierka určená pre deti s neurologickými ochoreniami a tento rok išla finančná pomoc deťom s nefrologickými problémami. OZ Rally Radosti vyzbieralo a odovzdalo za tri roky pôsobenia celkovo viac než 75 tisíc eur slovenským nemocniciam.

Viac info na www.rallyradosti.sk alebo na sociálnych sieťach Facebook či Instagram

zdroj: Rally Radosti