Nečakajte na prvý sneh! Nečakajte na prvé mrazy! Prezuť treba v čase keď priemerná denná a nočná teplota klesne pod 7 oC.

Možno to už viete naspamäť, ale opakovanie je matkou múdrosti. Odporúčaný moment prezutia na zimné plášte je v momente, keď tri dni po sebe priemerná teploda za 24 h neprekročí 7 oC. To znamená, že ak je cez deň aj 12 oC, no večer a v noci je menej ako 5 oC - je práve čas. Autom totiž nejazdíte len cez deň, môže sa vyskytnúť situácia, že bude treba jazdiť v tme. A práve tu ohromne vzrastá riziko šmyku, či nedobrzdenia. Kým zimná guma funguje v lete aj na 3/4 schopností letnej, letné plášte v chladnom a vlhkom prostredí (nehovoriac o snehu a ľade) nefungujú ani na 1/3 schopností dobrej zimnej gumy v rovnakom prostredí.


Nečakajte preto na prvý sneh! Neodkladajte prezúvanie na poslednú chvíľu, pretože ohrozujete seba, svoje zdravie, majetok aj majetok a zdravie iných. Okrem toho, odkladanie spôsobí, že to budete na poslednú chvíľu riešiť v strese a zhone a ako naschvál vám práve vtedy nedokáže bez viacdňového čakania vyhovieť žiaden pneuservis.