Nová Fiesta má zákazníkom rozhodne čo ponúknuť. Pekný dizajn, veľký vnútorný priestor a odolnosť sú celkom slušné lákadlá.

Nová Fiesta má zákazníkom rozhodne čo ponúknuť. Pekný dizajn, veľký vnútorný priestor a odolnosť sú celkom slušné lákadlá.

Ford už v minulosti dokázal, že je poriadne posadnutý výdržou svojich áut. Určite si spomínate na demonštratívny vytrvalostný test najmenšieho trojvalcového motora 1,0 EcoBoost. Takýchto príkladov je oveľa viac. Čo bolo, bolo. Teraz Ford zverejnil nové video, kde doslova mučí malú Fiestu.

Na videu vidíme podmienky, v akých výrobca testuje Fiestu. 840 tisíc kilometrov na kamenistých cestách, cestách s dierami a inými mučiacimi zariadeniami. Celý počet kilometrov síce nezvládla jedna jediná Fiesta, no náročné podmienky výcviku sú ohromné.

Tak jej treba, tej Fieste. Každé auto by mal výrobca testovať kým sa nerozpadne, potom ho vylepšiť a testovať zase. Chceme predsa to najlepšie.

Tento test predstavuje 240 000 kilometrov na cestách a 10 rokov existencie auta. To znamená, že každá Fiesta by mala tento počet kilometrov/ rokov zvládnuť bez problémov. Okrem toho vo videu spomínajú test štartu v naozaj extrémnych podmienkach a podobne.

Áno, viem, ide o promo video, kde Ford chce ukázať, že jeho Fiesta je dokonalá. Mohli by aj ostatní výrobcovia ukázať ich testovacie metódy, aby sme mali s čím porovnávať.

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj: Prečo je 1 liter Ford EcoBoost motor roka 2012?