V časoch pred internetom kúpa auta zabrala hodiny a hodiny, najmä pri nákupe mimo autorizovaných predajcov – nájdenie vyhovujúceho vozidla, plánovanie stretnutia a prezeranie auta zvonku aj zvnútra. Najhoršie to je pre tých, ktorí autám a strojníctvu nie až tak dobre rozumejú a iba chcú najlepšiu ponuku.

V súčasnosti je situácia úplne iná. Pomocou zopár kliknutí si môžete nájsť stovky ponúk vozidiel pre každú potrebu, príležitosť a požiadavku. Problém však stále ostáva taký, že si chcete byť naozaj istý, že platíte tú najlepšiu cenu a najmä za to, čo vám bolo prezentované v inzeráte. Tak ako predtým sa na auto musíte ísť pozrieť naživo a možno so sebou zobrať ešte niekoho, kto sa tomu lepšie rozumie. Ale aj napriek tomu, nikdy nemáte šancu a čas prezrieť a preveriť všetko počas krátkeho stretnutia.

Ako diaľka prináša nátlak

Predstavte si, že nájdete auto vašich snov, no nachádza sa niekoľko stoviek kilometrov ďaleko. V inzeráte sa píše, že je v dobrom stave s niekoľkými najazdenými stotisícmi na tachometri. Cena je pomerne dobrá. Fotky tiež vyzerajú dobre – žiadne priehlbiny ani škrabance. Ste nadšený a nájdete si čas na cestovanie.

Prídete k autu a všetko vyzerá fajn, nič podozrivé až pokým... narazíte na obrovskú hrdzu na nárazníku, o ktorej predajca nič nevravel a teraz sa vás od nej snaží odlákať. Alebo ak auto zoberiete na testovaciu jazdu, zistíte, že prevody akosi nespolupracujú tak, ako by ste chceli a radenie nie je hladké tak, ako ste si to predstavovali. Podľa toho o aký veľký problém sa jedná, práve ste premrhali deň alebo viac nad blbosťou a klamlivým inzerátom.

Alebo ešte horšie – nenájdete nič podozrivé a uzavriete obchod. Zaplatíte, dostanete kľúče. Odídete na vašom novom a bezproblémovom aute. No, ale po niekoľkých mesiacoch riešite jeden problém za druhým. Alebo zistíte, že auto bolo pretočené, kradnuté prípadne nájdete iný veľký problém. Teraz ste nestratili už len čas, ale aj peniaze.

Využite moderné technológie

Presne tak, ako je postup hľadania vysnívaného auta vďaka technológiám oveľa jednoduchší, tiež je jednoduchšie aj hodnotenie na diaľku. Kľúčom sú 3 písmená, ktoré v skutočnosti predstavujú 17 znakov – VIN číslo auta.

Už možno viete, že VIN alebo Vehicle Identification Number – Identifikačné Číslo Vozidla, je jedinečný rad 17 znakov, ktoré sú pridelené každému vozidlu pre jednoduchú identifikáciu. Všetky detaily o pôvode vozidla – od prvého po posledný zápis vozidla, od nehôd po poistné udalosti a podobne – sa všetky zaznamenávajú do rôznych registrov a databáz pomocou VIN čísla.

Takže, použitím VIN čísla môže carVertical nájsť úplne všetko z histórie auta; od bežných faktov (rok výroby, výkon motora, typ pohonu a prevodovky a iné) po konkrétnejšie a nápomocné informácie. Zahŕňa aj reálny počet najazdených kilometrov a archivované fotografie z rôznych časov, či bolo poškodené, ukradnuté a oveľa viac. Keď máte rôzne dáta z rôznych dátumov, môžete si ich porovnať a objaviť tak pretočený tachometer, zatajené nehody alebo iné informácie, ktoré sa nezhodujú s príbehom a inzerátom predajcu.

Záznam obsahuje aj budúcu plánovanú údržbu, najčastejšie chyby modelu a poskytuje aj zoznam továrenskej výbavy. Vlastne Vám carVertical dá aj optimálnu trhovú cenu a dokonca vyhodnotí obtiažnosť predaja konkrétneho modelu auta. Autá z USA majú taktiež NMVTIS záznam, ktorý poskytuje informácie o stave vlastníctva, počet kilometrov, značku, odcudzenie a servisné záznamy.

Ušetrite svoj čas a peniaze

Niektoré detaily by ste pravdepodobne nenašli, ani keby ste strávili hodiny a hodiny skúmaním každého auta naživo. Väčšinu z nich by ste neobjavili vôbec; iba ak ste na to vyučený a k tomu máte prístup k množstvu databáz z celého sveta.

Napriek tomu si to všetko môžete pomocou carVertical jednoducho nájsť tak ľahko, ako ste možno našli aj vaše auto – za pár kliknutí. Môžete si ušetriť zbytočné cestovanie, prípadne znížite šancu, že vám niektoré utajené informácie z histórie vozidla uniknú popod nos. Čiže s carVertical získate mocný nástroj na nájdenie vášho vysnívaného auta v perfektnej kvalite alebo vám aspoň umožní dohodnúť sa na lepšej cene a neostať po kúpe prekvapený.